Partnerzy serwisu:

Sofia zamawia dziesięć dodatkowych pociągów metra z Nowego Sącza

Jakub Dybalski 04.03.2019

Sofia zamawia dziesięć dodatkowych pociągów metra z Nowego Sącza
fot. Newag
Dziesięć dodatkowych trójczłonowych pojazdów metra Inspiro zamówił operator bułgarskiego metra w Sofii. 30 pojazdów metra jest produkowanych w nowosądeckiej fabryce Newagu we współpracy partnerem Siemens Mobility.
Umowa, podpisana w 2015 r. między spółką Metropolitan EAD oraz konsorcjum Siemens i Newag, zakładała w opcji podstawowej dostawy 20 trójczłonowych pociągów metra o długości ok. 60 m wraz z systemem sterowania ruchem na centralnym odcinku budowanej III linii. Pierwszy skład już w czerwcu zeszłego roku wyruszył do Sofii. Przewidziano również opcję w postaci dodatkowych 10 składów, z której Bułgarzy właśnie skorzystali.

Wartość całego zamówienia to 418 mln lewów, czyli niecałe 900 mln zł. Część przypadająca na Newag wynosi 109 mln lewów (ok. 236 mln zł). Zakres prac przypadających na Newag obejmuje zaprojektowanie i zabudowę wnętrza, uruchomienie pojazdów w zakładzie spółki w Nowym Sączu oraz dostawę gotowych pociągów do klienta i usługi serwisowe w okresie gwarancji. Konsorcjum dostarcza pojazdy bazujące na znanej w Warszawie konstrukcji Inspiro.

Ale to nie wszystko, bo cały przetarg związany jest też z zaprojektowaniem, dostawą i montażem systemów sterowania ruchem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony