Partnerzy serwisu:

Sofia. Mera Systemy dostarczy 10 biletomatów do stolicy Bułgarii

Jakub Dybalski 11.12.2019

Sofia. Mera Systemy dostarczy 10 biletomatów do stolicy Bułgarii
fot. Mera Systemy
Mera Systemy, jako podwykonawca firmy CNS, dostarczy biletomaty do Bułgarii. Dziesięć urządzeń wyprodukowanych przez polską firmę poprawi jakość transportu publicznego w Sofii. Będą obsługiwać zarówno karty jak i gotówkę.
Polska firma Mera Systemy projektuje i produkuje samoobsługowe systemy sprzedaży biletów, czyli m.in. popularne wśród pasażerów automaty biletowe. Z kolei bułgarska firma CNS specjalizuje się w rozwiązaniach IT zwiększających efektywność transportu publicznego.

CNS wraz z Mera Systemy, jako podwykonawcą, złożyła ofertę w ramach przetargu na wdrożenie i utrzymanie elektronicznego systemu sprzedaży biletów dla Sofia Urban Mobility Center (SUMC) – spółki nadzorującej transport publiczny w Sofii. Oferta złożona przez CNS w partnerstwie z Merą Systemy okazała się najkorzystniejszą.

W ramach zamówienia dla SUMC Mera wyprodukuje i dostarczy 10 stacjonarnych biletomatów BS-10. Biletomaty trafią do Sofii pod koniec drugiego kwartału 2020 roku. Dla spółki to pierwszy kontrakt na rynku bułgarskim.

– Umocniliśmy swoją pozycję na rynku krajowym w segmencie systemów sprzedaży biletów w transporcie publicznym. Coraz lepiej zaczynamy sobie również radzić na rynkach zagranicznych. W tym roku dostarczyliśmy już blisko 130 biletomatów mobilnych i stacjonarnych m.in. do Austrii, Francji, Niemiec czy Norwegii. Czekamy jeszcze na wyniki kilku przetargów w innych krajach europejskich – mówi Adam Filutowski, prezes Mera Systemy.

Pasażerowie będą mieli możliwość zakupu biletów czy doładowania kart miejskich w automatach BS-10. Model BS-10, zaprojektowany i produkowany w Merze, umożliwia przeprowadzenie szybkich transakcji kartami zbliżeniowymi oraz stykowymi. Automaty obsługują również gotówkę oraz wydają resztę. BS-10 został opracowany z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Biletomat spełnia wszystkie europejskie standardy dostępności dla osób z ograniczeniami ruchu oraz wzroku.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony