Partnerzy serwisu:

Sofia: Kolejne 30 trolejbusów Skoda-Solaris

Witold Urbanowicz 18.05.2020

Sofia: Kolejne 30 trolejbusów Skoda-Solaris
fot. Skoda
Škoda Electric z grupy Škoda Transportation chwali się kolejnym sukcesem eksportowym. Firma dostarczy 30 nowych trolejbusów do Sofii, stolicy Bułgarii. Wartość zamówienia wynosi ok. 500 mln koron (ok. 82,6 mln zł).
– Sukces w Bułgarii potwierdza, że jesteśmy europejskim liderem w produkcji trolejbusów. Dziś czeskie trolejbusy kursują w około trzydziestu krajach na całym świecie. Ostatnio na przykład udały się dostawy do francuskich miast St. Etienne i Limoges lub rumuńskiego miasta Kluż-Napoka – mówi Petr Brzezina, prezes zarządu i prezes grupy transportowej Škoda.

Skoda zaproponowała 18-metrowe pojazdy typu Škoda 27 Tr z akumulatorami trakcyjnymi, dzięki czemu będą mogły dotrzeć do miejsc pozbawionych sieci trakcyjnej. Pojazdy powstają z wykorzystaniem nadwozia Solaris Trollino. Skoda Electric zapewnia napęd i wyposaża pojazd. Pojazdy dla Sofii pomieszczą do 123 pasażerów. Są wyposażone w klimatyzację i nowoczesny system diagnostyki online.

– W ostatnich latach dobrze sobie radziliśmy na rynku bułgarskim. Dostarczyliśmy pięćdziesiąt niskopodłogowych trolejbusów do stolicy Sofii za 700 milionów koron, a inne nasze pojazdy można również zobaczyć w innych bułgarskich miastach – Burgas, Warnie, Starej Zagorze i Plewenie. To bardzo obiecujący rynek, na którym widzimy również potencjał na rynku tramwajów lub pociągów metra – dodaje Zdeněk Majer, członek zarządu i starszy wiceprezes ds. sprzedaży grupy transportowej Škoda.

Trolejbusy jeżdżą w stolicy Bułgarii od 1941 r. Obecnie w Sofii funkcjonuje dziewięć linii trolejbusowych, obsługiwanych przez spółkę Stolichen elektrotransport.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony