Partnerzy serwisu:

Słupsk znów kupuje pięć autobusów

Witold Urbanowicz 20.04.2020

Słupsk znów kupuje pięć autobusów
fot. MZK Słupsk
MZK w Słupsku ogłosiło przetarg na zakup pięciu autobusów 12-metrowych zasilanych olejem napędowym. Na dostawy przeznaczono szczęść miesięcy.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa pięciu fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych autobusów miejskich typu maxi zasilanych olejem napędowym. Zamówienie obejmuje też przeszkolenie 15 kierowców i 15 pracowników zaplecza.

Autobusy o długości 11,5-12,5 m mają być w pełni niskopodłogowe i pomieścić min. 90 podróżnych, w tym min. 27 na miejscach siedzących. Przewidziano drzwi w układzie 2-2-2. Wymagany jest silnik o mocy min. 280 KM. Wyposażenie obejmuje tablice informacyjne LED, LCD, przyciemniane szyby boczne z uchylną częścią, klimatyzację, ogrzewanie wykorzystujące ciepło układu chłodzenia silnika, nagrzewnice, monitoring.

Termin składania ofert mija 25 maja. Startować mogą firmy, które w ostatnich trzech latach zrealizowały dostawę co najmniej trzech autobusów maxi. O wyborze zdecydują cena (75%), parametry techniczne i funkcjonalno-użytkowe (20%), zużycie energii i emisji CO2 (5%). Punktowane będą maksymalny moment oborowy silnika, konstrukcja szkieletu nadwozia (preferowane aluminium), przystosowanie konstrukcji poszycia bocznego do napraw pokolizyjnych, unifikacja silnika i autobusu (ta sama marka). Na dostawy przeznaczono 180 dni. Wartość zamówienia szacowana jest na 5,1 mln zł netto.

Podobny przetarg na pięć autobusów Słupsk ogłaszał na początku roku. Postępowanie zostało jednak unieważnione z powodu problemów ze skrzynką ePUAP, za pomocą której można składać ofert.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony