Partnerzy serwisu:

Słupsk unieważnił przetarg bo… ma zepsutą skrzynkę ePUAP

Jakub Dybalski 13.02.2020

Słupsk unieważnił przetarg bo… ma zepsutą skrzynkę ePUAP
fot. MZK Słupsk
Miejski Zakład Komunikacji w Słupsku poinformował o unieważnieniu przetargu na pięć autobusów jeszcze przed planowanym na marzec otwarciem ofert. Przyczyna jest nietypowa i leży po stronie zamawiającego – zepsuta skrzynka ePUAP.
Wspomniany ePUAP to zestandaryzowana platforma do kontaktów między zamawiającym, a ewentualnymi oferentami. Jeśli nie działa, nie ma formalnie możliwości np. zadania pytania. W Słupsku uznano, że to powód do unieważnienia przetargu. Konkretnie chodzi o „niemożliwą do usunięcia wadę uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego”.

W Słupsku najpewniej szybko zostanie rozpisany nowy przetarg, rzecz jasna jak tylko skrzynka zostanie naprawiona. MZK chce kupić pięć autobusów o standardowym napędzie i długości 12 m. Urzędnicy planowali, że trafią do miasta jeszcze w tym roku.

To nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie, gdy przetarg jest unieważniany z powodu, dość nietypowej przyczyny. W Tychach w 2018 r. unieważniono przetarg, bo zamawiający zapowiedział, że będzie się z oferentami kontaktował przez ePUAP, ale zapomniał… że nie ma tam konta. Powtórzony przetarg też unieważniono, bo oprogramowanie na komputerze przewoźnika nie poradziło sobie z otwarciem wszystkich ofert. W Kleszczewie zapomniano poinformować o przesunięciu terminu składania ofert przez miniPortal.

Z kolei w Bytowie niedawno przetarg trzeba było powtarzać z winy obu oferentów. Jeden złożył ofertę, której nie dało się rozszyfrować, drugi złożył niekompletną – zawieruszyła się strona z deklarowaną gwarancją.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony