Partnerzy serwisu:

Słupsk: Kto wybuduje dworzec autobusowy? Trzy oferty

Witold Urbanowicz 03.07.2020

Słupsk: Kto wybuduje dworzec autobusowy? Trzy oferty
mat. ZIM Słupsk
Słupsk otworzył oferty w przetargu na projekt i budowę węzła transportowego w rejonie dworca kolejowego, po drugiej stronie torów. W jego skład wchodzić będzie dworzec autobusowy z obiektem dla obsługi pasażerów, miejscami postojowymi, parkingiem i drogami dojazdowymi.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach budowy węzła transportowego w rejonie dworca kolejowego. Węzeł z dworcem autobusowym zlokalizowane są na terenach PKP przy Towarowej, które zostaną przejęte przez miasto. Projekt zakłada budowę wielofunkcyjnego dworca autobusowego po zachodniej stronie torów kolejowych wraz z zapleczem socjalnym oraz miejscem obsługi podróżnych udostępnionym dla przewoźników międzynarodowych i regionalnych. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (3 lipca) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy firmy. Firma ATP Budownictwo ze Słupska zaproponowała realizację za 28,9 mln zł brutto, Akrom ze Słupska – 39,698 mln zł brutto, a konsorcjum firm Sima, Tech-Bud, Instalex ze Słupska oraz Krężel z Kobylnicy – 44,2 mln zł brutto. Budżet na ten cel wynosił 34 mln zł brutto.

O wyborze zdecydują cena (60%), personel wykonawcy (20%), zagospodarowanie gruntu rodzimego i kostki kamiennej z rozbiórki (10%), serwis IT (10%). Na realizację przeznaczono 27 miesięcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony