Partnerzy serwisu:

Skycash: Płatność przez aplikację już w 45 polskich miastach [film]

Michał Szymajda 23.11.2016

Informację o tym, że dzięki posiadanemu smartfonowi możemy szybko i łatwo kupić bilet na przejazd korzystając z aplikacji Skycash, znajdziemy na większości przystanków autobusowych w Warszawie i w 44 innych miastach w Polsce. Ostatnio do grona użytkowników aplikacji dołączyli pasażerowie największego kolejowego przewoźnika regionalnego w kraju – Przewozów Regionalnych.
Przewozy Regionalne reklamują aplikację Skycash jako narzędzie pozwalające podróżującym na zakup biletów za pomocą smartfonów lub tabletów z dowolnego miejsca, o dowolnej porze, nawet na chwilę przed odjazdem pociągu. O jego zaletach mogą świadczyć też użytkownicy pociągów regionalnych na Mazowszu, w Trójmieście, na Dolnym Śląsku, Kujawach, w Łódzkiem i Wielkopolsce. Skycash jest również najpopularniejszą aplikacją mobilną w komunikacji miejskiej w Polsce. Co więcej, dzięki niej możemy np. zarezerwować bilet do kina, przydaje się też, gdy chcemy zaparkować auto na płatnym parkingu a nie mamy przy sobie gotówki.

10 kolejnych miast weszło w system po roku

– Skycash łączy w jednej aplikacji bardzo wiele zastosowań, dlatego jest tak popularny. Rozwiązanie działa w ramach komunikacji miejskiej w aż 45 ośrodkach miejskich na terenie całego kraju i pojawi się w kolejnych, na Górnym Śląsku i w Zagłębiu– mówi Piotr Bochenek, członek zarządu oraz dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Skycash Poland. O skali rozwoju aplikacji może świadczyć to, że ponad rok temu jednorazowy bilet przy pomocy aplikacji można było kupić w 31 miastach, zaś w 7 możliwy był także zakup biletu miesięcznego.

Co więcej, w niektórych regionach kraju aplikacja Skycash pozwala na zakup zintegrowanego biletu, co jest receptą na słabą ich dostępność w formie papierowej. Tak jest w Trójmieście, gdzie bilety metropolitalne, umożliwiające przejazd różnymi środkami transportu w ramach różnych kolejowych spółek i zakładów komunikacji miejskiej, dostępne są najłatwiej właśnie za pomocą aplikacji SkyCash, o czym w informacjach prasowych zdają się zapominać często sami przedstawiciele MZKZG.

Jaka przyszłość papierowego biletu?

Skala zastosowania aplikacji skłania do zastanowienia się nad przyszłością biletu papierowego, wciąż popularnego w miastach. Czy za 5 lat będzie on musiał przejść do lamusa?

– Moim zdaniem i zdaniem większości pasażerów bilet papierowy nie zostanie tak szybko całkowicie zastąpiony formą elektroniczną, ze względu na przyzwyczajenia, głównie osób starszych. Ponadto, musimy pamiętać, że niektórzy przewoźnicy, nawet przy zakupie dokumentu podróży przez Internet, i tak preferują formę papierową. Być może bilet papierowy kiedyś stanie się przeżytkiem, ale nie nastąpi to tak szybko – uważa Piotr Bochenek.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
KTP 2016
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony