Partnerzy serwisu:

Skutery Blinkee razem z ING. Będą też hulajnogi

jd/inf. pras. 17.07.2019

Skutery Blinkee razem z ING. Będą też hulajnogi
Fot. ING
620 skuterów wyjechało w ciągu ostatnich dni na ulice największych polskich aglomeracji. To wynik podpisanej w maju przez ING Bank Śląski i blinkee.city umowy o partnerskiej współpracy w zakresie rozbudowy ogólnodostępnej usługi sharingowej sieci skuterów i hulajnóg elektrycznych.
– Wierzymy, że idea współdzielenia to naturalny kierunek i droga do budowy smart cities. Zgodnie z zapowiedzią ruszyliśmy z dystrybucją pojazdów elektrycznych w dużych aglomeracjach, gdzie smog oraz problemy komunikacyjne są największe. Rozmieściliśmy skutery w Katowicach, Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy. W kolejnych tygodniach udostępnimy również 200 hulajnóg – powiedziała Joanna Erdman, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

– Nasze jednoślady realnie ułatwiają życie mieszkańcom wielkich miast. Dzięki nim przejazd przez zatłoczone ulice jest szybki, a co najważniejsze ekologiczny. Cieszymy się, że takie rozwiązania są coraz bardziej popularne i rośnie świadomość, że eko to nie tylko moda, ale przede wszystkim świadome podążanie za globalną potrzebą ochrony środowiska – dodał Paweł Maliszewski, współzałożyciel blinkee.city.

Wypożyczanie pojazdów jest możliwe poprzez bezpłatną aplikację blinkee.city. Skutery ING/Blinkee można znaleźć póki co w ośmiu miastach. Najwięcej – 200 – w Warszawie. Poza stolicą również w Katowicach, Trójmieście, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy. W tych dwóch ostatnich flota jest na razie najmniejsza, liczy po 30-40 pojazdów.

Standardowy koszt wypożyczenia skuterów to 0,69 zł za minutę lub maksymalna opłata dzienna 89 zł. Planowane hulajnogi będzie można wypożyczać za 2,50 zł opłaty podstawowej i 0,49 zł za minutę. Nieco inaczej płaci się tylko w Poznaniu gdzie cena za skutery to opłata podstawowa 1,5 zł + 0,59 zł za minutę, a za hulajnogi – opłata podstawowa 1,5 zł + 0,49 zł za minutę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony