Partnerzy serwisu:

Skoda wykupiła Ekova Electric i zainwestuje miliard koron

Rafał Dybiński 10.07.2020

Skoda wykupiła Ekova Electric i zainwestuje miliard koron
fot. Skoda Transportation
Grupa Skoda Transportation poinformowała w oficjalnym komunikacie o podpisaniu umowy na zakup 100 proc. akcji Ekova Electric. Firma, należąca wcześniej do przedsiębiorstwa komunikacyjnego z Ostrawy (DOP), specjalizuje się w modernizacji i produkcji tramwajów, trolejbusów i autobusów elektrycznych. Szacowana wartość umowy wynosi 416,3 mln koron.
– Zainwestujemy znacznie środki w unowocześnienie zakładu i jego wyposażenie technologiczne. Pozwoli to ustabilizować i stworzyć nowe miejsca pracy w regionie morawsko-śląskim, co jest z pewnością dobrą wiadomością dla całej miejscowej społeczności w obecnej trudnej sytuacji gospodarczej – podkreślił po złożeniu stosownych podpisów Petr Brzezina, prezes grupy Skoda Transportation.

Skoda planuje zainwestować ok. mld koron w rozbudowę i modernizację obiektów. Pilnej naprawy wymaga dach jednej z hal produkcyjnych. Poza tym rozbudowana zostanie powierzchnia postojowa dla tramwajów. Wygospodarowane na inwestycję środki posłużą również przy organizacji kształceń i szkoleń pracowników. Zatrudnienie wzrośnie o co najmniej 100 osób. Aktualnie na miejscu pracuje 190 osób. System jednozmianowy zostanie zastąpiony modelem na trzy zmiany. Pierwsze naprawy tramwajów planowane są na styczeń przyszłego roku, a sama produkcja za dokładnie rok.

– Cieszę się, że okres niepewności i przypuszczeń dobiega końca, a firma, która została założona prawie dziesięć lat temu staje się teraz częścią silnej i szybko rozwijającej się krajowej grupy Skoda Transportation. To dobra wiadomość dla Ekova Electric i jej pracowników, którzy będą mieli możliwość pełnego wykorzystania swojego potencjału i umiejętności technicznych nie tylko dla naszej firmy transportowej, ale także dla całego miasta i regionu – wyznał z kolei Tomasz Macura. – Negocjacje w sprawie sprzedaży nie były łatwe, ale zostały przeprowadzone poprawnie i doprowadziły do ​​porozumienia, z którego możemy być zadowoleni – dodał burmistrz Ostrawy.

– Sprzedaż silnemu inwestorowi jest dla nas najkorzystniejszą opcją w obecnym czasie. Inne opcje stanowią dla nas nieproporcjonalnie wysokie ryzyko. Wierzę, że wybór nowego właściciela będzie korzystny dla wszystkich zaangażowanych stron, a historia potwierdzi prawidłowość tej decyzji – kontynuował Daniel Morys, prezes zarządu DPO, firmy transportowej z Ostrawy.

Grupa Skoda Transportation bardzo prężnie działa w regionie granicznym z Polską. Współpracuje z Centrum Naukowym Dolne Witkowice, wspiera klub piłkarski Banik Ostrava oraz wspiera stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Regionu Morawsko-Śląskiego, a także organizacje pomagającym chorym na raka. Ponadto angażuje się w kulturalne, społeczne oraz inne działania miasta i regionu.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony