Partnerzy serwisu:

Skoda prezentuje nowy autobus miejski. Idealny do jazdy w ścisłym centrum miasta

Jakub Rösler 30.07.2021

Skoda prezentuje nowy autobus miejski. Idealny do jazdy w ścisłym centrum miasta
fot. Škoda Transportation
Kilka dni temu Skoda zaprezentowała nowy model autobusu napędzanego silnikiem diesla. Pojazd o długości 9,5 metra może pomieścić do 36 osób. Jest to najmniejszy autobus tego typu, jaki oferuje swoim klientom przedsiębiorstwo z Pilzna.
Autobus D’City Diesel Busies jest najnowszym produktem w portfolio firmy Skoda Transportation. Jego maksymalna prędkość to 100 km/h, a pojazd jest napędzany silnikiem o mocy 182 kW, współdziałającym z automatyczną skrzynią biegów. Jednocześnie autobus spełnia najnowsze normy w zakresie emisji spalin Euro 6, a dzięki swoim wymiarom idealnie nadaje się do ruchu w ścisłych centrach miast. Pojazd ma 9,5 metra długości, 2,4 metra szerokości, a także 3,15 metra wysokości. Może zabrać na pokład od 30, do 36 pasażerów, zależnie od konfiguracji zamawiającego, który może także skonfigurować ilość drzwi i potrzebne wyposażenie.

– Nasz nowy autobus miejski Škoda D'CITY jest wyposażony we wszystkie elementy bezpieczeństwa i komfortu zgodne z najnowszymi standardami. Jest to optymalne rozwiązanie dla ruchu miejskiego i międzymiastowego. Oprócz przestronnego wnętrza i wygodnego wyposażenia, pasażerowie z pewnością docenią łatwość wsiadania i wysiadania z autobusu. Posiada on poduszki powietrzne, pozwalające na przechylanie pojazdu na każdym przystanku. Dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej autobus jest również wyposażony w rozkładaną rampę – mówi Martin Schlosser, kierownik sprzedaży pojazdów kołowych w Škoda Electric.

Przewoźnik informuje, że po rozszerzeniu portfolio, oprócz autobusu miejskiego D'CITY, oferuje przede wszystkim autobus międzymiastowy D'INTERCITY oraz autobus turystyczny D'COACH. W przypadku tych ostatnich firma wygrała już dwa przetargi na łącznie sześć autobusów dla Ministerstwa Obrony Republiki Czeskiej. Dostarczy je do końca tego roku. Ponadto w lutym grupa zawarła pierwszy kontrakt na 14 autobusów elektrycznych dla Pragi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony