Partnerzy serwisu:

SKM Warszawa: Duże zmiany w rozkładzie, mniej pociągów na lotnisko

Witold Urbanowicz 01.03.2021

SKM Warszawa: Duże zmiany w rozkładzie, mniej pociągów na lotnisko
fot. MJ
Rozkręcające się prace przy przebudowie Warszawy Zachodniej niebawem dadzą się we znaki pasażerom warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. Od tego miesiąca szykują się spore zmiany w relacjach pociągów – przede wszystkim na liniach S3 i S9, co związane jest z zamknięciem jednego toru na Warszawie Zachodniej na linii obwodowej.
Na Warszawie Zachodniej rozkręca się front robót przy budowie nowego przejścia podziemnego. Niebawem będzie to oddziaływać na kursowanie pociągów SKM. Zmiany zostaną wprowadzone w dwóch turach – od 14 i 26 marca.

Rozkłady linii S1 i S2 zostaną podzielone na dwa podokresy – od 14 do 25 marca i od 26 marca do 12 czerwca. Różnice dotyczą kursowania pociągów w godzinach późno wieczornych i wczesno porannych. – W okresie od 14 do 25 marca będą realizowane zamknięcia nocne toru nr 3 szlaku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (tor podmiejski) ze względu na naprawę nawierzchni w tunelu średnicowym. W związku z tym pociągi w kierunku wschodnim od około 22:00 do ok. 5:00 będę kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion – informuje Zuzanna Szopowska-Konop, rzeczniczka warszawskiej SKM. Ponadto na linii S1 odwołane zostaną trzy pary pociągów na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków. Podróżni będą mieli do dyspozycji 37 par pociągów.

Spore zmiany dotkną linii S3, która od 14 marca przestanie dojeżdżać do stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Wszystkie pociągi zostaną skrócone do Warszawy Zachodniej (peron 8). Większe zmiany wejdą w życie 26 marca, co związane jest z zamknięciem jednego toru na stacji Warszawa Zachodnia przy peronie 8, z którego odjeżdżają pociągi w kierunku Warszawy Gdańskiej. W związku z ograniczeniem przepustowości pociągi będą kursować w skróconych relacjach – 22 pociągi dojadą do Warszawy Zachodniej (peron 8), 14 pociągów zostanie skróconych do przystanku Warszawa Wola, jeden pociąg z kierunku Legionowa zostanie skrócony do przystanku Warszawa Powązki, a jeden pociąg rozpocznie bieg z Warszawy Gdańskiej. Składy dojeżdżające do Warszawy Zachodniej i Woli będą wracać w kierunku Warszawy Gdańskiej po tym samym torze. – Przy istniejących ograniczeniach, rozkład jazdy był opracowywany w taki sposób, aby zapewnić dogodny dojazd w godzinach rannych i powrót w godzinach popołudniowych – wskazuje Szopowska-Konop.

Z tego samego względu zmiany obejmą linię S9. Do Warszawy Zachodniej (peron 8) dojedzie 19 pociągów, na Warszawie Woli skończy bieg 10 pociągów, na Warszawie Powązki – cztery pociągi, na Warszawie Gdańskiej – osiem pociągów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony