Partnerzy serwisu:

SKM Warszawa do Radzymina od początku 2020 r.

Witold Urbanowicz 18.09.2019

SKM Warszawa do Radzymina od początku 2020 r.
fot. Michał Szymajda
Od nowego roku wybrane pociągi linii S3, uruchamiane przez warszawską SKM, pojadą na dłuższej trasie do Nieporętu i Radzymina. ZTM Warszawa dostosuje pod pociągi siatkę połączeń autobusowych na liniach lokalnych.
Linia S3, uruchamiana przez warszawską SKM na trasie Warszawa Lotnisko Chopina – Wieliszew, będzie miała nowy, dłuższy wariant trasy. – SKM Warszawa złożyła zamówienia na wydłużenie siedmiu par pociągów linii S3 do Radzymina (przez Nieporęt). Uruchomienie tych połączeń zaplanowano na 2 stycznia 2020 r. – informuje Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM Warszawa. W porannym szczycie uruchamiane będą trzy pary połączeń, a w popołudniowym – cztery.

Do nowych połączeń SKM dostosowany zostanie układ komunikacji lokalnej. – Planujemy zmiany w siatce połączeń autobusowych w rejonie obsługiwanym przez SKM, jednak szczegóły w tej chwili są ustalane z władzami Nieporętu i Radzymina. Zasadniczo chcemy skupić się na dowozie do pociągów z wykorzystaniem linii lokalnych L, a poza godzinami kursowania pociągów do magistralnych linii autobusowych (705 i 738) – informuje Kunert.

Na linii między Legionowem a Radzyminem wspólny bilet SKM-KM obowiązuje tylko do przystanku Legionowo Piaski. Podróżni z biletami okresowymi ZTM, którzy jadą dalej – w stronę Wieliszewa – nie mogą korzystać na tym odcinku z pociągów Kolei Mazowieckich. Jak informuje ZTM, w tej chwili nie są planowane żadne zmiany w ofercie wspólnego biletu na tej trasie.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony