Partnerzy serwisu:

SKM Trójmiasto z umową na projekt Centrum: monitoring, informacja pasażerska i Gdynia Główna

Witold Urbanowicz 11.02.2021

SKM Trójmiasto z umową na projekt Centrum: monitoring, informacja pasażerska i Gdynia Główna
fot. SKM Trójmiasto
Spółka PKP SKM Trójmiasto podpisała umowę na rozbudowę i zintegrowanie systemów monitorowania bezpieczeństwa oraz zarządzania informacją pasażerską na całej linii 250. Zakres prac obejmuje także modernizację peronów i infrastruktury torowej Gdyni Głównej. Wyremontowany i przebudowany zostanie także tzw. dworzec podmiejski w Gdyni z poszanowaniem jego zabytkowego charakteru. Prace potrwają do 2023 r.
Przedmiotem sporego zamówienia jest rozbudowa i zintegrowanie systemów monitorowania bezpieczeństwa oraz zarządzania informacją pasażerską na całej linii 250. Na peronach zostaną wymienione lub (tam, gdzie ich nie ma) zamontowane kamery oraz tablice informacyjne.

Zakres prac obejmuje także modernizację peronów i infrastruktury torowej Gdyni Głównej. Jak informuje SKM, na peronie zostaną wymienione płyty krawędziowe oraz nawierzchnia, poszycie wiaty zostanie wymienione, a konstrukcja oczyszczona i pomalowana. Przystanek zostanie dostosowany do potrzeb pasażerów o ograniczonej możliwości poruszania się.

Wyremontowany i przebudowany zostanie także tzw. dworzec podmiejski w Gdyni z poszanowaniem jego zabytkowego charakteru. Odzyska dawny blask, znikną też przylegające do niego przybudówki. W czasie robót podróżni będą korzystać z obiektu tymczasowego. Na przebudowanym dworcu znajdzie się centrum zarządzania systemami na linii SKM – w tym monitoringu i systemu informacji pasażerskiej.

Historia wyboru wykonawcy jest długa. W sumie rozpisano trzy przetargi, z czego pierwszy w 2018 r. Dwa pierwsze postępowania unieważniono z uwagi na przekroczenie budżetu. Trzecie postępowanie rozstrzygnięto we wrześniu zeszłego roku, ale odwołania opóźniły zawarcie kontraktu.

Ostatecznie udało się i SKM podpisało umowę z wybranym wykonawcą – konsorcjum firm T4B (Warszawa) i Maxto Technology (Modliczka). Jej wartość to 62,361 mln zł. Zamówienie jest realizowane w formule projektuj i buduj. Wykonawca będzie miał na prace projektowe 14 miesięcy od podpisania umowy. Inwestycja powinna zostać zakończona do końca marca 2023 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony