Partnerzy serwisu:

SKM Trójmiasto z kolejnym podejściem do monitoringu, informacji pasażerskiej i Gdyni Głównej

Witold Urbanowicz 15.04.2020

SKM Trójmiasto z kolejnym podejściem do monitoringu, informacji pasażerskiej i Gdyni Głównej
mat. SKM Trójmiasto
Spółka PKP SKM Trójmiasto po raz kolejny powtarza spory przetarg na rozbudowę i zintegrowanie systemów monitorowania bezpieczeństwa oraz zarządzania informacją pasażerską na całej linii 250. Zakres prac obejmuje także modernizację peronów i infrastruktury torowej Gdyni Głównej. Wyremontowany i przebudowany zostanie także tzw. dworzec podmiejski w Gdyni z poszanowaniem jego zabytkowego charakteru. Szacowana wartość zamówienia to 48,3 mln zł netto.
Przedmiotem zamówienia jest realizacja – w formule projektuj i buduj – zintegrowanego systemu monitorowania bezpieczeństwa oraz zarządzania informacją na linii kolejowej nr 250, a także modernizacją budynku dworca podmiejskiego w Gdyni oraz peronu SKM na stacji Gdynia Główna.

To już kolejne postępowanie na wykonanie prac. Pierwszy przetarg ogłoszono w kwietniu 2018 r., a następny – po roku. Postępowania zakończyły się jednak fiaskiem z uwagi na znaczne przekroczenie budżetu. O zakresie prac pisaliśmy szczegółowo tutaj.

Termin składania ofert mija 1 czerwca. O wyborze zdecydują cena (90%), czas zamknięć torowych całodobowych (5%) oraz długość gwarancji jakości i rękojmi za wady systemu integrującego PSIM (5%).

Wykonawca ma dostarczyć dokumentację projektową wraz z pozwoleniami na budowę w terminie do 14 miesięcy od zawarcia umowy. Całe zamówienie ma zostać zrealizowane natomiast do końca października 2022 r. Wartość zamówienia szacowana jest na 40,3 mln zł netto.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony