Partnerzy serwisu:

SKM Trójmiasto wreszcie wybrała wykonawcę dla monitoringu, informacji pasażerskiej i Gdyni Głównej

Witold Urbanowicz 24.09.2020

SKM Trójmiasto wreszcie wybrała wykonawcę dla  monitoringu, informacji pasażerskiej i Gdyni Głównej
mat. SKM Trójmiasto
Spółka PKP SKM Trójmiasto wreszcie rozstrzygnęła powtórzony spory przetarg na rozbudowę i zintegrowanie systemów monitorowania bezpieczeństwa oraz zarządzania informacją pasażerską na całej linii 250. Zakres prac obejmuje także modernizację peronów i infrastruktury torowej Gdyni Głównej. Wyremontowany i przebudowany zostanie także tzw. dworzec podmiejski w Gdyni z poszanowaniem jego zabytkowego charakteru.
Przedmiotem zamówienia jest realizacja – w formule projektuj i buduj – zintegrowanego systemu monitorowania bezpieczeństwa oraz zarządzania informacją na linii kolejowej nr 250, a także modernizacją budynku dworca podmiejskiego w Gdyni oraz peronu SKM na stacji Gdynia Główna. 

SKM próbuje wybrać wykonawcę od 2018 r. To już trzecie postępowanie, oferty poznaliśmy pod koniec lipca. Wygrało konsorcjum firm T4B i Maxto Technology, które zaproponowało wykonane prac za 62,361 mln zł. – Oferta o niemal 3 miliony złotych przekraczała założony przez PKP SKM budżet, ale uznaliśmy, że warto ją przyjąć i jak najszybciej zrealizować tę niezwykle ważną i dla nas i naszych pasażerów inwestycję – mówi Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy SKM Trójmiasto. Wybór nie jest jeszcze prawomocny. Drugi oferent ma 10 dni na złożenie ewentualnego odwołania.

Budynek tzw. Dworca Podmiejskiego zostanie odrestaurowany. Odzyska dawny blask, znikną też przylegające do niego przybudówki. Na czas prac obsługa pasażerów będzie odbywać się w tymczasowym dworcu kontenerowym.

Powstanie w nim centrum zarządzania monitoringiem oraz systemem informacji pasażerskiej na przystankach na linii SKM. Na peronach zostaną wymienione lub (tam gdzie ich nie ma) zamontowane kamery oraz tablice informacyjne. Odnowiony zostanie też przystanek SKM Gdynia Główna. Na peronie zostaną wymienione płyty krawędziowe oraz nawierzchnia z kostki, wiata będzie oczyszczona i pomalowana. Zmodernizowane ma zostać przejście podziemne, wymienione będą też tory.

Projekt ma zostać zrealizowany w formule zaprojektuj i buduj. Wykonawca będzie miał 14 miesięcy na prace projektowe. Inwestycja powinna zostać zakończona do końca marca 2023 roku.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony