Partnerzy serwisu:

SKM Trójmiasto rozpoczyna testowanie taboru na linii PKM

Michał Szymajda 05.08.2015

SKM Trójmiasto rozpoczyna testowanie taboru na linii PKM
PKMfot. PKM Trójmiasto
3 sierpnia PKP SKM Trójmiasto rozpoczęło na linii PKM jazdy testowe spalinowymi zespołami trakcyjnymi wyprodukowanymi przez bydgoską Pesę, kupionymi przez urząd marszałkowski województwa pomorskiego.
– Jako pierwszy na trasę Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wjechał pojazd oznaczony symbolem SA 136-018. Tym samym rozpoczął się kolejny etap testów linii PKM już z udziałem docelowego taboru, prowadzonego przez przewoźnika, który od 1 września 2015 r. będzie obsługiwał linię – informuje PKM.

Testy pociągów Pesy rozpoczęły się dość późno, ze względu na użyczenie pociągów dedykowanych do obsługi linii Przewozom Regionalnym, które korzystają z nich głównie wożąc pasażerów z Gdyni na Półwysep Helski. SA 136, który wyjechał na nową linię kolejową, ma już oznaczenia trójmiejskiej SKM-ki.


Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pomorska Kolej Metropolitalna
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony