Partnerzy serwisu:

SKM Szczecin. Przetargi na miejskie części węzłów przesiadkowych

Jakub Rösler 13.04.2022

SKM Szczecin. Przetargi na miejskie części węzłów przesiadkowych
fot. ZDTiM Szczecin
Właśnie ogłoszono przetargi na miejskie części węzłów przesiadkowych, które towarzyszą budowie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. W ramach zadań powstaną parkingi dla samochodów, stojaki dla rowerów czy nowe chodniki.
Szczecińskie Inwestycje Miejskie poinformowały o ogłoszeniu przetargu na wykonanie miejskiej części przystanków Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Postępowanie dotyczy 15 przystanków: Szczecin Drzetowo, Szczecin Golęcino, Szczecin Łasztownia, Szczecin Niebuszewo, Szczecin Pogodno, Szczecin Skolwin, Szczecin Stołczyn (Glinki), Szczecin Dąbie (Południe), Szczecin Dąbie (Północ), Szczecin Dunikowo, Szczecin Trzebusz, Szczecin Turzyn, Szczecin Załom, Szczecin Zdroje oraz Szczecin Żelechowa.

Prace obejmują swoim zakresem m.in. rozbiórkę istniejących obiektów budowlanych, budowę układu drogowego wraz z miejscami postojowymi, budowę nowych chodników, wykonanie przebudowy instalacji kanalizacyjnych, gazowych czy też instalacji oświetleniowej. Na miejscu zostaną także zamontowane elementy małej architektury jak kosze na śmieci czy ławki, a każdy z przystanków zostanie ponadto wyposażony w monitoring wizyjny.

Postępowanie jest podzielone na 15 mniejszych części, po jednym dla każdego z przystanków. W zależności od lokalizacji, oferty można składać do 6 lub 9 maja bieżącego roku. Zamówienie jest dofinansowane z funduszy europejskich.

Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej jest znacznie opóźniona. Na części odcinków, na jakich toczą się prace, pojawił się wykonawca zastępczy. Więcej o perypetiach związanych z SKM można przeczytać w tym miejscu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony