Partnerzy serwisu:

Skierniewice przymierzają się do komunikacji podmiejskiej

Witold Urbanowicz 29.12.2018

Skierniewice przymierzają się do komunikacji podmiejskiej
fot. MZK Skierniewice
Być może niebawem MZK Skierniewice ponownie uruchomi połączenia podmiejskie. Jest tym zainteresowana okalająca miasto gmina wiejska Skierniewice, a w ostatnich dniach odbyły się próbne przejazdy.
W przeszłości MZK w Skierniewicach miał mocno rozwiniętą sieć połączeń podmiejskich. Została ona jednak istotnie ograniczona wobec niechęci okolicznych gmin do współfinansowania kursów. Teraz autobusy praktycznie nie wyjeżdżają poza miasto, nie licząc kursów linii nr 3 dojeżdżających do zakładu Wod-Kan w Mokrej Prawej oraz kursów linii nr 7 do pętli Ludwikowo tuż za granicami miasta.

Jest szansa, że komunikacja podmiejska odżyje. Przed wyborami wójt gminy wiejskiej Skierniewice, która okala miasto, podjął rozmowy z władzami Skierniewic oraz MZK na temat uruchomienia kursów. Autobusy MZK miałyby dojeżdżać do miejscowości Dębowa Góra, Mokra Lewa, Mokra Prawa, Sierakowice Prawe oraz Miedniewice. Ponadto w Balcerowie i Strobowie miałaby powstać linia specjalna – kurs zamknięty dla uczniów dojeżdżających do szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie Skierniewic.

Temat – jak się okazuje – nie umarł śmiercią naturalną wraz z wyborami. W czwartek (27 grudnia) wójt gminy Skierniewice objechał razem z prezesem MZK trasy przyszłych linii: Mokra Prawa-Sierakowice, Mokra Lewa, Balcerów-Strobów, Nowy Ludwików-Dębowa Góra, Miedniewice. Jak informuje gmina, zostały ustalone wstępne miejsca postojowe (pętle). Aby komunikacja mogła ruszyć, konieczne jest przygotowanie przystanków oraz zatok.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony