Partnerzy serwisu:

Singapur. Nowe centrum sygnalizacyjne dla linii metra

Jakub Dybalski 15.10.2019

Singapur. Nowe centrum sygnalizacyjne dla linii metra
fot. Siemens Mobility
Firma Siemens Mobility zaprojektuje i odda do użytku centrum sygnalizacyjne dla linii Downtown Line (DTL) w singapurskim metrze. Centrum będzie pomagać w szybszej i bardziej dogłębnej analizie zdarzeń z udziałem sygnalizacji i wspierać badania i testy nowych funkcji sygnalizatorów przed instalacją.
Linia Downtown jest jedną z najdłuższych linii w Singapurze. Obecnie ma długość blisko 42 km i 34 przystanki na trasie od stacji Bukit Panjang na północnym zachodzie do terenów Expo na wschodzie, o dziennej przepustowości przekraczającej 500 tysięcy pasażerów. Do 2024 r. trasa wydłuży się o kolejne 2 kilometry i 3 nowe stacje.

Centrum, które zostanie ukończone w pod koniec 2020 r, będzie pozwalało na testy i integrację systemu sygnalizacji linii zanim trzy nowe stację zostaną oddane do użytku. Centrum będzie się znajdować w zajezdni Gali Batu, gdzie ulokowana jest sterownia dla DTL.

- Singapur odgrywa pierwszoplanową rolę w rozwoju nowoczesnych technologii stosowanych w transporcie masowym. Dzięki cyfryzacji zwiększy się dostępność i niezawodność obsługi linii. Analityka danych oraz profilaktyka zapobiegawcza stosowane bezpośrednio na liniach będą teraz odbywały się zdalnie i w sposób cyfrowy, bez wpływu na normalne funkcjonowanie przewoźnika – powiedział Michael Peter, prezes Siemens Mobility.

Centrum testowe zostanie zbudowane w dwóch etapach i będzie wyposażone m.in. w rozjazdy Westrace MKII, telekomunikacyjny system sterowania pociągami (CBTC) Trainguard, sprzęt do obsługi systemu radiowego, urządzenia pokładowe do systemu Trainguard CBTC oraz automatyczny system nadzoru pociągów Rail 9000 (ATS) w zajezdniach i centrach operacyjnych

Firma Siemens Mobility odgrywa ważną rolę w modernizacji infrastruktury transportowej w Singapurze. Oprócz centrum testowego oraz sygnalizacyjnego dla DTL, elektryfikowane są dwa odcinki komunikacji zbiorowej na Circle Line Stage 6 oraz North East Line. Firma obsługuje też jedno z laboratoriów cyfrowych w Singapurze, kształtując przyszłość transportu drogowego i prowadząc szeroko zakrojone badania dotyczące pojazdów autonomicznych.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony