Partnerzy serwisu:

Singapur. Alexander Dennis dostarczy 50 nowych piętrusów

Jakub Dybalski 26.04.2019

Singapur. Alexander Dennis dostarczy 50 nowych piętrusów
fot. Alexander Dennis
Brytyjski producent autobusów Alexander Dennis zdobył zamówienie od Land Transport Authority z Singapuru na dostawę 50 autobusów piętrowych. Będą to Enviro 500 przebudowane według wymagań zamawiającego.
Autobusy powinny trafić na singapurskie ulice w przyszłym roku. Będą serwisowane dzięki zakładowi, który Alexander Dennis otworzył niedawno w północnej części miasta. Po Singapurze już jeździ ponad 200 Enviro 500 z poprzednich dostaw.

Nowe piętrusy będą miały troje drzwi i dwoje schodów na początku i na końcu autobusu. Zamawiającym z LTA zależało na sprawnej wymianie pasażerów. Dodatkowo będą zbudowane z lżejszej wersji aluminium i wyposażone w systemy pozwalające na oszczędność energii.

– Niedawno zainwestowaliśmy w Singapurze i to zamówienie jest potwierdzeniem naszego zaangażowania na tym rynku – powiedział Paul Davies, dyrektor Alexander Dennis w rejonie Azji i Pacyfiku. – Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie w konstrukcji autobusów piętrowych, jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mogli je spożytkować przy projektowaniu autobusu w wersji trzydrzwiowej.

Warto podkreślić, że związki brytyjskiego producenta z rynkiem azjatyckim są dwustronne. W Wielkiej Brytanii Alexander Dennis blisko współpracuje z chińskim potentatem w produkcji elektrobusów BYD. Efektem tej współpracy są autobusy piętrowe o napędzie elektrycznym, które zamawia m.in. Londyn.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony