Partnerzy serwisu:

Sindbad kupuje 16 autobusów Setra

Redakcja 09.06.2018

Sindbad kupuje 16 autobusów Setra
Fot. Sindbad
Tradycyjnie na wiosnę Sindbad odnawia i powiększa flotę autokarów. W 2018 roku firma zdecydowała się na zakup 16 pojazdów marki Setra z serii ComfortClass oraz TopClass, których uroczyste oficjalne przekazanie odbyło się 5 czerwca w fabryce autokarów Setra w Ulm, w Niemczech. Osiem nowych pojazdów zasili tabor, którym dysponuje Sindbad, kolejnych osiem trafi do firm partnerskich, które realizują przejazdy na zlecenie platformy Sindbad.
Tegoroczny zakup to pojazdy: S 515 HD (4 szt.), S 517 HD (6 szt.), S 516 HDH (1 szt.), S 517 HDH (1 szt.), S 519 HD (1 szt.) oraz piętrowe S 431 DT (2 szt.) i najnowszy model – pierwszy w Polsce egzemplarz flagowego autokaru Setry S 531 DT (1 szt.). Wszystkie autokary, poza najnowszym dwupokładowym S 531 DT, już przyjechały do Opola. Autobus Setra S 531 DT, choć jego oficjalna premiera na rynek Polski miała właśnie 5 czerwca, przyjedzie do Opola prawdopodobnie we wrześniu. To pierwszy taki autobus zakupiony przez polskiego klienta.

– Rozwój i unowocześnianie floty to działania trwale wpisane w naszą wieloletnią politykę inwestycyjną. We flocie będącej w dyspozycji Sindbada stawiamy na komfort i bezpieczeństwo, ale także na ochronę środowiska. Już ponad 70% naszych autokarów, to pojazdy spełniające najwyższą normę Euro 6. Przed oddaniem do użytku dla naszych pasażerów, pojazdy zostaną wyposażone ponadto w ledowe tablice kierunkowe, urządzenia GPS, WiFi i gniazdka 230V wraz z portami USB. – mówi Bogdan Kurys, wiceprezes zarządu Sindbad.

Autobusy są wyposażone w najnowocześniejsze systemy asystujące dla kierowcy, do których między innymi należy Active Brake Assist 3 i od teraz również Active Brake Assist 4 występujący seryjnie w nowym modelu S531 DT. Ten innowacyjny asystent hamowania awaryjnego jest w stanie automatycznie zainicjować pełne hamowanie zarówno w przypadku ruchomych jak i nieruchomych przeszkód oraz dodatkowo zidentyfikować i zareagować na pieszego, wybiegającego na ulicę przed autobus. Oprócz tego zamontowany został system Sideguard Assist ostrzegający kierowcę przed przechodniami i przeszkodami podczas skrętu w prawo.

Artur Konarski, prezes zarządu EvoBus Polska, w dniu 5 czerwca w trakcie uroczystego przekazania części nowego zamówienia w Centrum Obsługi Klienta Setra w Neu-Ulm podkreślał wieloletnie, ścisłe partnerstwo obu przedsiębiorstw. – Jako przedstawiciel producenta jestem dumny, ze mamy takich klientów, jak firma Sindbad, którzy mogą pochwalić się łącznie zakupem ponad 200autokarów i których floty co roku zasilane są nowymi wygodnymi i bezpiecznymi autokarami – wskazywał Artur Konarski.

Obecnie oferta Sindbada obejmuje codzienne połączenia do ponad 700 miast w 28 krajach w Europie. Aktualnie w skład platformy Sindbad wchodzi 27 przewoźników realizujących własne linie międzynarodowe oraz grupa ponad 30 przewoźników realizujących przewozy jako podwykonawcy Sindbada. Łącznie grupa posiada flotę ponad 320 autokarów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony