Partnerzy serwisu:

Siemens Mobility zasili metro w Sztokholmie

Redakcja 29.05.2020

Siemens Mobility zasili metro w Sztokholmie
fot. MJ
Siemens Mobility dostarczy system zasilania dla metra w stolicy Szwecji. Prace będą realizowane na dwóch rozbudowanych odcinkach metra. Wartość kontraktu to 21 mln euro.
Firma Siemens Mobility została wybrana do elektryfikacji nowych odcinków sztokholmskiego metra. Zakres projektu obejmuje projektowanie, instalację, dostawę, sterowanie, testowanie, uruchamianie i dokumentację dla łącznie 15 podstacji trakcyjnych, 28 kabin sekcyjnych oraz trzeciej szyny.

Elektryfikacja obejmie rozbudowywany odcinek żółtej linii metra, od Odenplanu do Arenastaden oraz niebieskiej linii metra do Barkarby na północnym zachodzie oraz do Nacka i Söderord na południowym wschodzie. Ponadto, niebieska linia zostanie połączona z zieloną, a nowy odcinek zostanie wybudowany między Fridhemsplan a Älvsjö. Prace w ramach projektu już się rozpoczęły i potrwają kilka lat. Dostawa będzie realizowana etapami w okresie budowy.

– Dobrze funkcjonujący system metra jest ważnym czynnikiem w codziennym życiu mieszkańców regionu Sztokholmu. Gdy powstanie żółta linia i inne przedłużenia, jeszcze więcej osób będzie mogło korzystać z tego wydajnego i zrównoważonego środka transportu, a Siemens Mobility cieszy się, że jest częścią tak kompleksowego i ważnego projektu, który poprawi obsługę pasażerów i wzbogaci ich doświadczenie – mówi Michael Peter, dyrektor generalny Siemens Mobility.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony