Partnerzy serwisu:

Siemens Mobility i Stadler zmodernizują metro w Lizbonie

Redakcja 10.05.2021

Siemens Mobility i Stadler zmodernizują metro w Lizbonie
fot. MJ
Konsorcjum firm Siemens Mobility i Stadler dostarczy nowy system sterowania pojazdów oraz nowe pociągi metra dla Lizbony. W ramach wartego blisko 115 mln euro kontraktu Stadler zapewni 14 trzywagonowych pociągów metra, a Siemens Mobility zainstaluje system sterowania pociągiem CBTC Trainguard MT na niebieskiej, żółtej i zielonej linii oraz w 70 istniejących i 14 nowych pociągach.
Pociągi, których pudła będą wykonane ze stali nierdzewnej, będą napędzane trzecią szyną o napięciu 750 V. Pojazdy o długości 49,6 mi szerokości 2,78 m będą miały 90 miejsc siedzących, dwa miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich oraz 450 miejsc stojących (przy normie sześć osób na m2).

– Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wyznaczeni do modernizacji i optymalizacji metra w Lizbonie. Nasz system CBTC zwiększy niezawodność, dostępność i wydajność usług świadczonych przez metro, spełniając jednocześnie wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa wymagane przez operatora. Cieszymy się, że możemy wnieść naszą technologię i know-how do tego ważnego projektu mobilności, który zwiększy doświadczenie pasażerów mieszkańców Lizbony – powiedział Andre Rodenbeck, szef działu infrastruktury szynowej w Siemens Mobility.

Umowa obejmuje szkolenie techniczne w zakresie obsługi i konserwacji, a także konserwację zapobiegawczą i naprawczą całego sprzętu przez pierwsze trzy lata, oraz dostawę części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych do konserwacji zapobiegawczej przez kolejne dwa lata. Uzgodniony okres dostaw to 77 miesięcy, z planowanym wstępnym odbiorem na 2027 r.

Czternaście pociągów składających się z trzech wagonów będzie początkowo wyposażonych w CBTC GoA2, ale będzie można je zaktualizować do wersji GoA4, aby w przyszłości usługa mogła zostać w pełni zautomatyzowana.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony