Partnerzy serwisu:

Siemens Mobility dostarczy 20 pojazdów dla lekkiej kolei w Sacramento

Redakcja 28.04.2020

Siemens Mobility dostarczy 20 pojazdów dla lekkiej kolei w Sacramento
mat. prasowe
Firma Siemens Mobility otrzymała zamówienie od amerykańskiego operatora Sacramento Regional Transit (SacRT) na 20 pojazdów lekkiej kolei podmiejskiej. Jest to pierwsze nowe zamówienie od Sacramento od końca lat 80., kiedy to SacRT zamówił u Siemens Mobility 36 pojazdów U2A. Kontrakt, obejmujący 20 pociągów oraz serwis wynosi około 100 milionów USD.
– Ten zakup jest wielkim zwycięstwem SacRT i regionu Sacramento – powiedział dyrektor generalny i CEO SacRT Henry Li. – Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie mobilności w naszym regionie, a te nowe 20 niskopodłogowych lekkich pojazdów szynowych stanowi kolejny krok naprzód – dodał.

– Cieszymy się, że możemy pomóc dynamicznym miastom, takim jak Sacramento, w zaspokojeniu ich potrzeb w zakresie mobilności. Firma Siemens Mobility jest zaangażowana w dostarczanie pociągów, które poprawiają wrażenia pasażerów oraz w całym cyklu życia pojazdów utrzymują wysoką wartość i zapewniają dużą dostępność. Ponadto, te nowe pociągi będą miały silne powiązanie z obszarem, który będą obsługiwać, ponieważ będą produkowane lokalnie, bezpośrednio w naszym zakładzie w Sacramento – powiedziała Sabrina Soussan, CEO Siemens Mobility.

Niskopodłogowe pojazdy kolei podmiejskiej S700 posiadają przestronnie zaprojektowane siedzenia oraz większe okna zapewniające lepsze oświetlenie i widoki. Charakteryzują się też lepszą dostępnością dzięki szerszym przejściom, zaaranżowanymi miejscami na bagaż i na rowery. Ponadto, pojazdy będą miały lepszą wydajność i zoptymalizowaną dostępność dzięki systemom gwarantującym monitorowanie stanu, zdalną diagnostykę i utrzymanie zapobiegawcze.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony