Partnerzy serwisu:

Siemens i Bozankaya kończą dostawy pojazdów dla Bangkoku

Redakcja 06.12.2019

Siemens i Bozankaya kończą dostawy pojazdów dla Bangkoku
fot. Siemens Mobility
Firmy Siemens Mobility oraz turecka Bozankaya z Turcji przekazały już wszystkie 22 składy dla napowietrznej linii w stolicy Tajlandii – Bangkoku. Z początkiem grudnia 2019 r. pociągi kursują już także na niedawno ukończonym odcinku trasy linii zielonej między stacjami Kheha i Kasetsart Uniwersytet w ramach system Skytrain (BTS).
BTSC złożyło zamówienie w konsorcjum Siemens Mobility i Bozankaya na zbudowanie i dostarczenie 22 czteroczłonowych pociągów metra w maju 2016 roku. Kontrakt obejmuje także 16-letni serwis wózków, trakcji, systemów hamulcowych i zapasowych jak również zarządzanie projektem, pracami inżynieryjnymi i projektowymi.

– System BTS Skytrain to dla nas bardzo ważny projekt: to pierwszy system transportu publicznego wykonany w stolicy Tajlandii przez Siemens Mobility. Firma dostarczyła ten napowietrzny system jako projekt ‘pod klucz’. Zapewniamy pełny zakres usług systemowych od pierwszego kontraktu niemalże 20 lat temu i będziemy dalej współpracować gwarantując, ponad 99 % dostępność pociągów na obecnych trasach każdego dnia. Razem z nowymi pociągami, przepustowość linii zielonej zwiększy się do ponad jednego miliona pasażerów dziennie przy zachowaniu optymalnego komfortu pasażerów – wyjaśniła Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

Inwestycja jest częścią inicjatywy BTSC mającej na celu zapewnienie większej liczby pociągów na linii zielonej oraz jej przedłużeniom na wschód i północ. Pociągi charakteryzują się maksymalną prędkością 80 km/h, oferują 112 miejsc siedzących oraz 1460 stojących przy maksymalnym obciążeniu. Oprócz pociągów, Siemens Mobility dostarczy również system elektryfikacyjny dla linii zielonej.


fot. Siemens Mobility

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony