Partnerzy serwisu:

Siedlce: Autosan i Solaris rywalizują o zamówienie

Witold Urbanowicz 28.05.2019

Siedlce: Autosan i Solaris rywalizują o zamówienie
fot. MS
MPK w Siedlcach rozpisało przetarg na dostawę pięciu autobusów klasy midi. W postępowaniu wpłynęły dwie oferty. Dostawy mają zostać zrealizowane w tym roku.
Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez MPK Siedlce jest dostawa pięciu fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych klasy midi, zasilanych olejem napędowym. Długość autobusów określono na 10,1-10,6 m. Pomieścić mają co najmniej 80 podróżnych, w tym 18-20 pasażerów na miejscach siedzących. Wymagana jest niska podłoga na całej długości, a wysokość wejścia określono na 320 mm. Wymagane są drzwi w układzie 2-2-2 bądź 1-2-2. Pojazdy powinny być wyposażone w silnik o mocy 180-220 kW.

Wyposażenie obejmuje ładowarki USB, klimatyzację, kasowniki, elektroniczną informację pasażerską, system zapowiedzi głosowych. Przewidziano również kamery. System monitoringu powinien być wyposażony w mikrofon, który będzie umożliwiał nagrywanie rozmów kierowcy autobusu z pasażerami w czasie rzeczywistym.

W poniedziałek 27 maja minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. Solaris zaproponował autobusy Urbino 10 za 5,221 mln zł brutto. Autosan złożył tańszą ofertę za 4,982 mln zł brutto, proponując pojazdy M121LF (model 10LFD). Na dostawę przeznaczono 180 dni, ale nie później niż do końca roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony