Partnerzy serwisu:

Seul: Linia nr 5 metra zyskała 4,7 km i dwie stacje

Rafał Dybiński 12.08.2020

Seul: Linia nr 5 metra zyskała 4,7 km i dwie stacje
fot. Wikipedia
8 sierpnia otwarto przedłużenie linii nr 5 metra w Seulu. To nie koniec inwestycji na tym odcinku w stolicy Korei Południowej. Budowane są bowiem kolejne stacje. 
Oznaczona na fioletowo w mapie sieci metra (poniżej) linia Hanam wydłużyła się w kierunku wschodnim o 4,7 km. Linia nr 5 ma teraz aż 52,3 km. Na tym jednak nie koniec.Obszar Hanam City ma południe od rzeki Han zyskał w ten sposób dwie kolejne stacje. Pierwszą z nich jest Mira, a drugą, która działa aktualnie jako tymczasowy koniec, została Hanam Pungsan.Kolejna stacja w Gangil ma zostać otwarta w grudniu. Wtedy również dokończony zostanie ostatni odcinek o długości 2,9 km z Hanam Pungsam do Hanam Geomdansan z kolejną stacją w Hanam City Hall.

Sieć metra w Seulu składa się w sumie z 23 linii o łącznej długości 353,2 km, przy których zbudowano 728 stacji. Istnieje dopiero od 1974 roku, kiedy to połączono Seongbuk z Inczon i Suwon. Sześć lat później powstała druga linia, a kolejnych sześć jeszcze pod koniec ubiegłego wieku. Aktualnie jest to jeden z najdłuższych systemów metra na świecie, który wciąż zakłada rozwój sieci w najbliższych latach. 
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Mobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony