Partnerzy serwisu:

Scania z olbrzymim kontraktem autobusowym w Wagadugu

Jakub Dybalski 05.07.2018

Scania z olbrzymim kontraktem autobusowym w Wagadugu
fot. Helge Fahrnberger, lic. GNU/CC A-SA 3.0 Unported
Szwedzki producent autobusów w ciągu najbliższych dwóch lat dostarczy 550 autobusów i autokarów do stolicy Burkina Faso. Umowa, której partnerem jest też paryski organizator transportu RATP, zakłada wymianę części taboru autobusowego i wytyczenie czterech tras BRT.
Cała umowa jest warta 200 mln euro. Scania ma w jej ramach dostarczyć do 2020 r. 460 autobusów miejskich i 90 autokarów. Połowa z nich trafi tam już w przyszłym roku. Zgodnie z umową wszystkie pojazdy mają być przystosowane do korzystania z biopaliwa. Scania będzie odpowiedzialna nie tylko za dostawę pojazdów, ale też za przeszkolenie kierowców i mechaników.

Drugi z europejskich partnerów tej umowy – RATP – ma wspomóc afrykańskich partnerów jeśli chodzi o techniczne i finansowe planowanie całej sieci transportowej w mieście, a także zaprojektuje i dostarczy system ITS dla Wagadugu, który ma zawierać informację pasażerską i system sprzedaży biletów. Eksperci z Paryża mają też pomóc w zorganizowaniu czterech linii BRT, co jest planowane na lata 2021–22.

Wagadugu, stolica Burkina Faso, to jedna z metropolii zachodniego wybrzeża Afryki. Dziś mieszka w niej ok. 3 mln osób, ale liczba mieszkańców ma się podwoić do 2030 r. Jak tłumaczą przedstawiciele Scanii, połowa mieszkańców miasta w ogóle nie korzysta z żadnego środka transportu, poza własnymi nogami, a 80 proc. tych, którzy jeżdżą, korzystają ze skuterów i motocykli.

Rozwój transportu miejskiego w stolicy to jeden z trzech głównych elementów burkińskiego Narodowego Planu Rozwoju, ogłoszonego przed dwoma laty, który ma napędzić tamtejszą gospodarkę. Umowę, poza przedstawicielami Scanii i RATP, podpisał tamtejszy minister ds. transportu, mobilności miejskiej i bezpieczeństwa na drogach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony