Partnerzy serwisu:

Saratów otrzyma 24 nowe trolejbusy

Witold Urbanowicz 25.06.2021

Saratów otrzyma 24 nowe trolejbusy
fot PK TS
Firma PK Transportnyje Sistiemy dostarczy do Saratowa 24 trolejbusów z rodziny Admirał. Pojazdy – z rozbudowaną funkcją jazdy autonomicznej – zostają dostarczone do końca sierpnia.
Producent PK TS dostarczy pojazdy w ramach kontraktu, jaki państwowa firma leasingowa GTLK zawarła z przedsiębiorstwem Saratowgorelektrotrans, która odpowiada za komunikację tramwajową i trolejbusową w Saratowie. Zamówienie jest realizowane w ramach programu BKAD – Bezpieczne i dobrej jakości drogi. 60% środków wykłada budżet federalny, a pozostałą część regionalny.

PK TS będzie prowadzić produkcję pojazdów w Engelskiej Fabryce Transportu Elektrycznego (dawniej ZIU i Trolza), mieszczącej się w sąsiadującym z Saratowem mieście Engels. – Trolejbusy Admirał dzisiaj z powodzeniem jeżdżą po ulicach Petersburga, Omska, Iwanowa, niedługo pojawią się w Samarze. Nie można było ich jednak spotkać tam, gdzie są produkowane – w obwodzie saratowskim. Miasto otrzyma unikalny produkt – zmodyfikowany trolejbus Admirał 6281.01 o zwiększonym zasięgu autonomicznej jazdy. Będzie w stanie przejechać nawet 20 kilometrów na bateriach i rozwiąże problem dostępności komunikacyjnej w odległych rejonach miasta, gdzie nie ma sieci – mówi Feliks Winokur, prezes PK TS.

Pojazd, który po raz pierwszy zaprezentowano na niedawnych targach, klasyfikowany jest jako elektrobus z ładowaniem dynamicznym. W zależności od warunków drogowych i napełnienia trolejbus może przejechać 12-20 km. Jak podkreśla producent, zmniejszono masę pakietu akumulatorów litowo-jonowych, które są umieszczone na dachu, dzięki czemu udało się uniknąć istotnego zmniejszenia pojemności pojazdu. W pełni niskopodłogowy trolejbus posiada ogrzewanie elektryczne i jest w stanie zabrać 85 pasażerów.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony