Partnerzy serwisu:

Saratów: Dostarczono pierwszą partię nowych trolejbusów

Witold Urbanowicz 19.07.2021

arrow
arrow
Saratów: Dostarczono pierwszą partię nowych trolejbusów
fot. PK TS
Saratów: Dostarczono pierwszą partię nowych trolejbusów
Saratów: Dostarczono pierwszą partię nowych trolejbusów
Saratów: Dostarczono pierwszą partię nowych trolejbusów
Firma PK Transportnyje Sistiemy dostarczyła do Saratowa 10 z 24 trolejbusów z rodziny Admirał. Pojazdy – z rozbudowaną funkcją jazdy autonomicznej – zostają dostarczone do końca sierpnia.
Producent PK TS dostarcza pojazdy w ramach kontraktu, jaki państwowa firma leasingowa GTLK zawarła w czerwcu 2021 r. z przedsiębiorstwem Saratowgorelektrotrans, która odpowiada za komunikację tramwajową i trolejbusową w Saratowie. Zamówienie jest realizowane w ramach programu BKAD – Bezpieczne i dobrej jakości drogi. 60% środków wykłada budżet federalny, a pozostałą część regionalny.

Pojazdy powstają w Engelskiej Fabryce Transportu Elektrycznego (dawniej ZIU i Trolza), mieszczącej się w sąsiadującym z Saratowem mieście Engels. – Wprowadziliśmy wydajną pracę w naszym zakładzie produkcyjnym w Engelsie, a dziś możemy produkować co najmniej 20 trolejbusów miesięcznie. Saratów otrzymał wyjątkowy produkt i stał się pierwszym miastem, do którego trafiły nasze zmodyfikowane trolejbusy ze zwiększonym zasięgiem. Rozwiązuje to jednocześnie dwa problemy – pasażerowie otrzymają wygodny, piękny i bezpieczny transport, a władze rozwiążą kwestię dostępności komunikacyjnej w tych obszarach, w których nie ma sieci trakcyjnej – podkreślił Feliks Winokur, prezes PK TS.

Pojazd, który po raz pierwszy zaprezentowano na niedawnych targach, klasyfikowany jest jako elektrobus z ładowaniem dynamicznym. W zależności od warunków drogowych i napełnienia trolejbus może przejechać 12-20 km. Jak podkreśla producent, zmniejszono masę pakietu akumulatorów litowo-jonowych, które są umieszczone na dachu, dzięki czemu udało się uniknąć istotnego zmniejszenia pojemności pojazdu. W pełni niskopodłogowy trolejbus posiada ogrzewanie elektryczne i jest w stanie zabrać 85 pasażerów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony