Partnerzy serwisu:

Sao Paulo: Wznowiono budowę nowej linii metra

Rafał Dybiński 19.10.2020

Sao Paulo: Wznowiono budowę nowej linii metra
fot. Acciona
Konsorcjum University Line Participants pod przewodnictwem hiszpańskiej Acciony wznowiło budowę trasy metra Line 6-Orange w Sao Paolo - poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Prace na odcinku długości 15 km rozpoczęły się w kwietniu 2015 roku, ale zostały wstrzymane w sierpniu 2016 roku. Niektórzy z pierwotnych wykonawców byli uwikłani w aferze korupcyjnej i umowa została anulowana w 2018 roku. Rząd największego miasta Brazylii zdecydował się jednak w lutym bieżącego roku kontynuować ten projekt.

Konsorcjum pod przewodnictwem Acciony jest obecnie odpowiedzialne za dokończenie budowy linii, co ma trwać pięć lat. Po jej zakończeniu firma będzie nadzorować eksploatację i utrzymanie infrastruktury przez kolejne 19 lat. Kontrakt obejmuje również zakup nowej floty na linię. Docelowo będą jeździć na niej 22 pociągi.

Line 6-Orange to największy publiczno-prywatny projekt infrastrukturalny w Ameryce Łacińskiej, a także największy projekt infrastrukturalny w historii Acciony, gwarantujący lokalnej społeczności 9000 miejsc pracy.Nowa linia metra będzie składać się z 15 stacji, łącząc centrum z północno-zachodnią częścią miasta, a także przecinając kilka dzielnic, w których znajdują się główne uczelnie wyższe w Sao Paulo. Po oddaniu do eksploatacji ma obsługiwać 600 000 pasażerów dziennie.

Line 6-Orange umożliwi dogodne przesiadki z liniami 1 i 4 oraz koleją podmiejską CPTM 7 i 8, skracając czas podróży do 23 minut z obecnych 90 minut autobusem.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Mobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony