Partnerzy serwisu:

Santiago. 100 autobusów od BYD-a dopłynęło do Chile

Jakub Dybalski 14.08.2019

arrow
arrow
Santiago. 100 autobusów od BYD-a dopłynęło do Chile
fot. BYD
Santiago. 100 autobusów od BYD-a dopłynęło do Chile
Santiago. 100 autobusów od BYD-a dopłynęło do Chile
W porcie w chilijskim San Antonio wyładowano ze statku 100 autobusów elektrycznych K9FE, które do Santiago sprzedał chiński koncern BYD. Pojazdy płynęły przez Ocean Spokojny ponad miesiąc.
Zamówienie jest błyskawiczne, bo o kontrakcie na 183 autobusy elektryczne chilijska minister transportu poinformowała w czerwcu. Na razie do Ameryki Południowej dopłynęła setka, ale brakujące 83 autobusy mają tam trafić jeszcze w sierpniu. Autobusy załadowano na statek 1 lipca w Szanghaju, rozładowano w porcie w San Antonio w sobotę, po czym już lądem udały się w przejazd do Santiago.

Autobusy trafią do stołecznego przewoźnika Metbus, który będzie z nich korzystał na całkowicie zelektryfikowanej linii wzdłuż jednej z głównych ulic w mieście Avenida Grecia. Po Santiago kursuje ponad 6 tys. autobusów w ruchu miejskim. Te zamówione od BYD-a, dołączą do dwustu kupionych w zeszłym roku (po setce dostarczyły BYD i inny chiński producent – Yutong). Razem z nimi zeroemisyjne pojazdy będą stanowiły ok. 6 proc. całej stołecznej floty autobusowej. Metbus z kolei będzie przewoźnikiem z największą flotą autobusów elektrycznych w obu Amerykach.

Zakupy dla Santiago są efektem dość skomplikowanego porozumienia, w którym poza przewoźnikiem i producentem mają swój udział również władze lokalne, rządowe i spółka energetyczna Enel X. To właśnie sprzedawca prądu, który zyskuje nowy rynek zbytu na swój towar, w dużej mierze finansuje całe przedsięwzięcie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony