Partnerzy serwisu:

Sankt Petersburg wyleasinguje 13 nowych tramwajów od PK TS

Witold Urbanowicz 02.11.2020

Sankt Petersburg wyleasinguje 13 nowych tramwajów od PK TS
Tramwaj Bogatyr-Mfot. PK TS
Sankt Petersburg rozstrzygnął przetarg na leasing 13 nowych tramwajów. Wygrała go firma Tjażpromlizing, która porozumiała się z firmą PK Transportnyje Sistiemy. Do dawnej stolicy Rosji trafią tramwaje z rodziny Bogatyr-M i Witiaź-M.
Wyniki przetargu ogłoszono 28 października. Wygrała go firma Tjażpromlizing, która startowała z PK Transportnyje Sistiemy. Do Sankt Petersburga do marca 2021 r. trafi 11 dwuczłonowych tramwajów 71-923M Bogatyr-M i dwa trzyczłonowe tramwaje 71-931M Witiaź-M.

Nowe pojazdy będą powstawać w Newskim Zakładzie Transportu Elektrycznego im. F. A. Pirockiego w Sankt Peteresburgu. – Petersburg to miasto szczególne dla naszej firmy, bo bogate w chlubne tradycje budowy tramwajów. To tutaj mieszkał i pracował pierwszy wynalazca tramwaju Fiodor Pirocki, po którym niedawno nazwano Newski Zakład Transportu Elektrycznego. W ciągu ostatnich pięciu lat dostarczyliśmy tu 45 tramwajów – jest to dziesięć pojazdów 71-931 Witjaź, trzy pojazdy 71-923 Bogatyr i trzydzieści dwa pojazdy 71-931M Witiaź-M. Za wykonanie ostatniego kontraktu dla Sankt Petersburga nasza firma wpisała się do księgi rekordów – jeden wagon Witiaź-M powstał w ciągu pięciu dni. Mieszkańcy Sankt Petersburga znają już nasze produkty, docenili wygodę i komfort podróżowania tramwajami i trolejbusami naszej produkcji – komentuje Feliks Winokur, szef PK TS.

Tramwaj 71-923M to modyfikacja znanego już mieszkańcom Sankt Petersburga modelu 71-923M. Pojazd we wrześniu 2020 r. przeszedł pomyślnie jazdy homologacyjne w Czelabińsku, a teraz jest testowany w Czerepowcu. Ten dwuczłonowy, czteroosiowy tramwaj jest w pełni niskopodłogowy. Tramwaj mieści 138 pasażerów, w tym 45 na miejscach siedzących. Bardziej znany jest trzyczłonowy tramwaj 71-931M Witiaź-M. Firma PK Transportnyje Sistiemy dostarczyła ponad 400 takich pojazdów do Moskwy i Sankt Petersburga.


Tramwaj Witjaź-M, fot. PK TS
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony