Partnerzy serwisu:

Sandomierz wybrał dostawcę autobusów

Witold Urbanowicz 29.03.2021

Sandomierz wybrał dostawcę autobusów
fot. Solaris
Sandomierz rozstrzygnął przetarg na dostawy sześciu autobusów o długości do 9 m. Lepszy okazał się Solaris, choć był droższy od firmy Autosan. Pojazdy miałyby przyjechać w ciągu pół roku od zawarcia umowy.
Przedmiotem zamówienia jest zakup sześciu nowych autobusów jednoczłonowych niskowejściowych spalinowych, wyposażonych w silnik diesla, spełniający normę Euro 6. Zamawiający wymaga autobusów o długości 8,4-9 m, mieszczących po min. 55 pasażerów, w tym min. 15 na miejscach siedzących (zalecane – 25), z czego dwa będą dostępne z niskiej podłogi. Wymagane są drzwi w układzie 1-2-0 (jednoskrzydłowe o szerokości wejścia 720 mm, dwuskrzydłowe – 1200 mm). Drzwi muszą być bezstopniowe, z wejściem na wysokości max 320 mm. Pojazd musi być wyposażony w niską od przodu autobusu aż za drugie drzwi. Wymagany jest silnik o mocy 150-190 kW, z funkcją ogranicznika prędkości do 85 km/h.

Wymagane są okna przesuwne lub uchylne oraz żółte bądź jaskrawe poręcze. Wyposażenie obejmuje system informacji pasażerskiej, kasowniki, biletomaty na monety, monitoring, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Oferty poznaliśmy w II połowie stycznia. Wystartowały dwie firmy. Autosan zaproponował 6,627.2 mln zł brutto, silnik o mocy 151 kW oraz 20 miejsc siedzących. Natomiast Solaris proponuje dostawy za 6,715.8 mln zł brutto, silnik o mocy 182 kW i 25 miejsc siedzących. Obie oferty mieszczą się w budżecie określonym na kwotę 6,715.8 mln zł brutto.

Przy wyborze pod uwagę brane były cena (60%), moc silnika (20%), liczba miejsc siedzących (15%), szyba dzielona w osi pojazdu (5%). Ostatecznie dzisiaj (29 marca) rozstrzygnięto postępowanie. Wygrał Solaris, który – choć był droższy – zdobył więcej punktów w kryterium mocy silnika i liczby miejsc siedzących.

Na realizację zamówienia przeznaczono sześć miesięcy. ZKM w Sandomierzu obsługuje trzy linie stałe, jedną sezonową i jedną weekendową.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony