Partnerzy serwisu:

Sandomierz: Przetarg na nowe autobusy

Witold Urbanowicz 31.12.2020

Sandomierz: Przetarg na nowe autobusy
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Sandomierz rozpisał przetarg na dostawy sześciu autobusów o długości do 9 m. Pojazdy przyjadą w ciągu pół roku od zawarcia umowy.
Przedmiotem zamówienia jest zakup sześciu nowych autobusów jednoczłonowych niskowejściowych spalinowych, wyposażonych w silnik diesla, spełniający normę Euro 6. Zamawiający wymaga autobusów o długości 8,4-9 m, mieszczących po min. 55 pasażerów, w tym min. 15 na miejscach siedzących (zalecane – 25), z czego dwa będą dostępne z niskiej podłogi. Wymagane są drzwi w układzie 1-2-0 (jednoskrzydłowe o szerokości wejścia 720 mm, dwuskrzydłowe – 1200 mm). Drzwi muszą być bezstopniowe, z wejściem na wysokości max 320 mm. Pojazd musi być wyposażony w niską od przodu autobusu aż za drugie drzwi. Wymagany jest silnik o mocy 150-190 kW, z funkcją ogranicznika prędkości do 85 km/h.

Wymagane są okna przesuwne lub uchylne oraz żółte bądź jaskrawe poręcze. Wyposażenie obejmuje system informacji pasażerskiej, kasowniki, biletomaty na monety, monitoring, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Termin składania ofert mija 28 stycznia. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały dostawy fabrycznie nowych autobusów komunikacji miejskiej, niskopodłogowych, jednoczłonowych wyposażonych w silnik diesla Euro 6, o wartości min. 5 mln zł brutto. Przy wyborze pod uwagę brane będą cena (60%), moc silnika (20%), liczba miejsc siedzących (15%), szyba dzielona w osi pojazdu (5%). Na realizację zamówienia przeznaczono sześć miesięcy.

ZKM w Sandomierzu obsługuje trzy linie stałe, jedną sezonową i jedną weekendową.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony