Partnerzy serwisu:

Sandomierz: Kto dostarczy autobusy? Dwie oferty

Witold Urbanowicz 22.02.2021

Sandomierz: Kto dostarczy autobusy? Dwie oferty
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Sandomierz otworzył oferty w przetargu na dostawy sześciu autobusów o długości do 9 m. O zamówienie ubiegają się Solaris i Autosan. Pojazdy miałyby przyjechać w ciągu pół roku od zawarcia umowy.
Przedmiotem zamówienia jest zakup sześciu nowych autobusów jednoczłonowych niskowejściowych spalinowych, wyposażonych w silnik diesla, spełniający normę Euro 6. Zamawiający wymaga autobusów o długości 8,4-9 m, mieszczących po min. 55 pasażerów, w tym min. 15 na miejscach siedzących (zalecane – 25), z czego dwa będą dostępne z niskiej podłogi. Wymagane są drzwi w układzie 1-2-0 (jednoskrzydłowe o szerokości wejścia 720 mm, dwuskrzydłowe – 1200 mm). Drzwi muszą być bezstopniowe, z wejściem na wysokości max 320 mm. Pojazd musi być wyposażony w niską od przodu autobusu aż za drugie drzwi. Wymagany jest silnik o mocy 150-190 kW, z funkcją ogranicznika prędkości do 85 km/h.

Wymagane są okna przesuwne lub uchylne oraz żółte bądź jaskrawe poręcze. Wyposażenie obejmuje system informacji pasażerskiej, kasowniki, biletomaty na monety, monitoring, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Dzisiaj (22 stycznia) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. Autosan zaproponował 6,627.2 mln zł brutto, silnik o mocy 151 kW oraz 20 miejsc siedzących. Natomiast Solaris proponuje dostawy za 6,715.8 mln zł brutto, silnik o mocy 182 kW i 25 miejsc siedzących. Obie oferty mieszczą się w budżecie określonym na kwotę 6,715.8 mln zł brutto.

Przy wyborze pod uwagę brane będą cena (60%), moc silnika (20%), liczba miejsc siedzących (15%), szyba dzielona w osi pojazdu (5%). Na realizację zamówienia przeznaczono sześć miesięcy. ZKM w Sandomierzu obsługuje trzy linie stałe, jedną sezonową i jedną weekendową.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony