Partnerzy serwisu:

Rzym. Karsan dostarczył 227 autobusów

jd/inf. pras. 12.11.2019

Rzym. Karsan dostarczył 227 autobusów
Menarinibus Citymood dla Bredyfot. Karsan
Turecki producent Karsan pochwalił się zakończeniem dostaw 227 autobusów miejskich do Rzymu. Chodzi o pojazdy o długości 10 i 12 metrów, z napędem zarówno dieslowskim jak i CNG.
Karsan dostarczył do Rzymu model Menarinibus Citymood. Wszystkie zostały wyprodukowane w fabryce Karsana w Bursie. Pierwsze dwa autobusy trafiły do Rzymu jeszcze w maju. Dostawy zakończyły się w ciągu pięciu miesięcy. Spośród 227 autobusów 91 będzie zasilanych CNG, a pozostałe 136 ma być napędzane silnikiem diesla.

Autobusy trafiły do Rzymu dzięki przetargowi przeprowadzonemu przez instytucję rządową w imieniu władz włoskiej stolicy i ATAC, czyli tamtejszemu organizatorowi transportu. Wygrała je spółka Industria Italiana Autobus (IIA), której udziałowcem (w 28,6 proc.) jest Karsan. IIA zajmie się utrzymaniem i serwisowaniem pojazdów.

Autobusy, które trafiły do Rzymu są niskopodłogowe i dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Dłuższe autobusy, według deklaracji producenta, zmieszczą 96 pasażerów, a krótsze – 84.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony