Partnerzy serwisu:

Rzeszów rozbuduje system informacji pasażerskiej

Witold Urbanowicz 29.04.2015

Rzeszów rozbuduje system informacji pasażerskiej
fot. FilMys, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Firma Assesco Poland rozbuduje system informacji pasażerskiej w Rzeszowie. Pojawi się w sumie 89 nowych tablic. Przetarg toczył się od 2013 r.
Rzeszów rozstrzygnął przetarg na rozbudowę systemu ITS. Jedyną ofertę złożyła firma Assesco Poland z siedzibą w Rzeszowie. Zaoferowała ona kwotę 8,6 mln zł (z VAT). Firma będzie musiała zrealizować zamówienie do końca roku.

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa systemu informacji pasażerskiej. Zainstalowanych zostanie 89 nowych tablic informacyjnych wraz z kamerami monitoringu. Ponadto pojawi się dziewięć tzw. e-kiosków z funkcją automatycznej sprzedaży biletów i doładowań kart elektronicznych.

Pierwotny przetarg został ogłoszony w grudniu 2013 r. z terminem realizacji do końca października 2014 r. Początkowo obejmował 60 nowych tablic oraz 50 e-kiosków. Wartość zamówienia, bez realizacji zadań uzupełniających, szacowano na 9,8 mln zł netto. Wybrano procedurę ograniczoną, z ograniczeniem liczby dopuszczonych do udziału w przetargu wykonawców do 20. O wyborze miała zdecydować najniższa cena. Zakres zamówienia zmieniono w sierpniu 2014 r. z terminem realizacji do 29 maja 2015 r.

Rzeszowski Inteligentny System Transportowy obejmuje m.in. priorytety na skrzyżowaniach. Rzeszów zakupił już 75 tablic informacyjnych, 29 biletomatów stacjonarnych oraz 80 mobilnych. Tablice działają od kilku dni. Biletomaty są w trakcie montażu.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony