Partnerzy serwisu:

Rzeszów otworzył oferty w przetargu na ITS. Neurosoft i Siemens

Jakub Dybalski 12.08.2019

Rzeszów otworzył oferty w przetargu na ITS. Neurosoft i Siemens
fot. Kroton, lic. CC A 3.0 Unported
W Rzeszowie otwarto oferty w przetargu na dwa podsystemy ITS dla miasta. Priorytet dla służb ratunkowych zorganizuje zapewne Siemens Mobility. Wyłapywać kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle chce Neurosoft, ale jego oferta znacząco przekracza budżet.
Przedmiotem przetargu było stworzenie dwóch systemów kompatybilnych z działającym już od pewnego czasu w Rzeszowie systemem ITS. Zamówienie podzielono więc na dwie części i w obu przypadkach na realizację zaplanowano 11 miesięcy. W każdej złożono po jednej ofercie.

W części drugiej wszystko wydaje się rozstrzygnięte. Rzeszów miał do wydania 3 150 000 zł brutto. Siemens Mobility zaproponował wykonanie tego zadania za 3 141 420 zł brutto w przewidzianym w przetargu terminie.

Chodzi o stosowanie priorytetu przejazdu na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną dla pojazdów uprzywilejowanych, to jest Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. W sumie priorytet obejmie 67 skrzyżowań i 42 pojazdy.

Gorzej jest z pierwszą częścią zamówienia. Rzeszów miał tu do wydania 2 295 000 zł brutto, tymczasem Neurosoft za swoje usługi zażądał 4 288 000 zł brutto. Choć zobowiązał się do zakończenia prac w 9 miesięcy, to jednak kwota znacznie przekracza założenia finansowe rzeszowskich urzędników.

A chodzi o ważny element systemu. W tym wypadku ma on rejestrować i identyfikować pojazdy wjeżdżające na dziewięć wybranych rzeszowskich skrzyżowań po zmianie fazy sygnalizatora na czerwoną oraz sporządzać wniosek do ukarania w postaci dokumentacji z zaistniałego wykroczenia. System zostanie zainstalowany m.in. w Komendzie Miejskiej Policji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony