Partnerzy serwisu:

Rybnik: Przetarg na obsługę z wykorzystaniem 23 autobusów gazowych i elektrycznych

Witold Urbanowicz 16.06.2021

Rybnik: Przetarg na obsługę z wykorzystaniem 23 autobusów gazowych i  elektrycznych
Fot. Kasper Fiszer
Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku rozpisał przetarg na dziesięcioletnią obsługę komunikacyjną z wykorzystaniem co najmniej 23 ekologicznych autobusów – CNG, LNG lub elektrycznych. Wartość zamówienia szacowana jest na 112,6 mln zł.
Przedmiotem zamówienia jest obsługa przewozów w transporcie zbiorowym dwudziestoma trzema fabrycznie nowymi autobusami na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku. Wartość zamówienia szacowana jest na 112,6 mln zł. Usługa obejmuje lata 2022-2031. Szacowana maksymalna wielkość pracy przewozowej w tym dziesięcioletnim okresie to 15,210 mln wzkm. Wielkość ta może ulec zmianie o +10% w okresie jednego roku, jednak nie więcej niż o 20% w ciągu całej umowy.

Wymagany tabor to minimum dwa autobusy midi o napędzie elektrycznym, pięć autobusów klasy midi zasilanych gazem ziemnym (CNG lub LNG) lub o napędzie elektrycznym, 11 autobusów klasy maxi zasilanych gazem ziemnym (CNG lub LNG) lub o napędzie elektrycznym oraz pięć autobusów klasy mega zasilanych gazem ziemnym (CNG lub LNG) lub o napędzie elektrycznym.

Termin składania ofert mija 22 lipca. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat realizowały przez 12 miesięcy co najmniej jedną usługę przewozową o łącznej wielkości pracy eksploatacyjnej nie mniejszej niż 700 tys. wzkm przy wykorzystaniu min. 10 autobusów. Kryteria wyboru to cena (60%), ekologia (34,5%), data wprowadzenia do ruchu (2,5%), pojazd rezerwowe maxi (3%). W kryterium ekologii punktowane będą zaoferowanie autobusów maxi lub mega o napędzie gazowym, wyposażonych w układ rekuperacji wspomagający zasilanie urządzeń elektronicznych i elektrycznych zamontowanych w pojeździe oraz wspomagający jazdę pojazdu za pomocą siły kinetycznej oraz w szczególności autobusów midi, maxi lub mega o napędzie elektrycznym.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony