Partnerzy serwisu:

Ruszyły prace na świętochłowickim odcinku linii tramwajowej nr 11

Redakcja 17.04.2020

Ruszyły prace na świętochłowickim odcinku linii tramwajowej nr 11
fot. Tramwaje Śląskie
W piątek 3 kwietnia przekazany został plac budowy dla zadania związanego z przebudową torowiska wzdłuż ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach. Ruch tramwajów zawieszony został już wcześniej ze względu na prace prowadzone po chorzowskiej stronie tej tramwajowej linii. Wykonawca mógł zatem przystąpić do pracy.
Postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy prac wzdłuż ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach wygrało konsorcjum firm Spec Bruk, Spaw-Tor i Progreg Budownictwo. 18 marca podpisana została umowa, a niespełna trzy tygodnie później na placu budowy rozpoczęły się pierwsze prace.

– Gdy tylko przekazaliśmy wykonawcy plac budowy, pojawili się na nim pierwsi pracownicy, którzy rozpoczęli demontaż starej infrastruktury od sieci trakcyjnej. Jeszcze przed świętami ze słupów usunięte zostały wszystkie elementy sieciowe, a bezpośrednio po świętach wykonawca przystąpił do demontażu torowiska – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Przebudowa torowiska tramwajowego wraz z dobudową drugiego toru obejmie 2,5-kilometrowy odcinek od ul. Goduli w Rudzie Śląskiej do skrzyżowania ul. Chorzowskiej z ul. Bytomską w Świętochłowicach. To w sumie ok. 5300 metrów toru pojedynczego. Więcej o zakresie prac pisaliśmy tutaj. Wartość prac to ok. 29,7 mln zł netto. Na realizację zadania wykonawca ma czas do połowy lipca 2021 r. W podobnym czasie powinna się również zakończyć gruntowna przebudowa ul. 3 Maja w Chorzowie, czyli dalszy odcinek torowiska linii nr 11.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony