Partnerzy serwisu:

Ruszają prace nad planem zrównoważonej mobilności w metropolii warszawskiej

Redakcja 05.05.2022

Ruszają prace nad planem zrównoważonej mobilności w metropolii warszawskiej
fot. UM Warszawa
Zaczynają się prace nad planem zrównoważonej mobilności miejskiej (ang. SUMP – sustainable urban mobility plan), który obejmie cały Obszar Metropolitalny Warszawy. Zostaną zorganizowane trzy etapy konsultacji społecznych. Pierwsze spotkanie już 12 maja (czwartek). Prace nad SUMP potrwają do połowy 2023 roku.
Przemieszczanie się samochodami generuje ¼ emisji gazów cieplarnianych w UE. Liczba ta ciągle rośnie, a miasta codziennie stoją w korkach. – Chcemy odkorkować Warszawę, zmniejszyć zanieczyszczenie spalinami, poprawić jakość i bezpieczeństwo przestrzeni publicznych dla wszystkich osób. Zrównoważona mobilność to przede wszystkim ograniczanie liczby aut na rzecz środków komunikacji zbiorowej i rowerów. Dlatego konsekwentnie realizujemy program Nowego Centrum Warszawy i budujemy most pieszo-rowerowy przez Wisłę – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

SUMP to dokument strategiczny. Ma pomóc w planowaniu transportu i mobilności. Prace nad nim poprzedzono badaniem zwyczajów i potrzeb komunikacyjnych. Ich wyniki stanowią podstawę do przygotowania dokumentu. Niezwykle istotna w tworzeniu SUMP jest partycypacja społeczna.

Konsultacje rozpoczynają się 12 maja (czwartek) spotkaniem online, otwartym dla każdego. Organizatorzy opowiedzą, jak wygląda proces tworzenia planu zrównoważonej mobilności krok po kroku. Początek o godz. 17.30. Informacje szczegółowe można znaleźć na stronie omw.um.warszawa w zakładce Plan zrównoważonej mobilności miejskiej (SUMP). Za przygotowanie tego strategicznego dokumentu odpowiada Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony