Partnerzy serwisu:

Rusza remont skrzyżowania Hetmańskiej i Dmowskiego w Poznaniu

Redakcja/inf. pras. 30.07.2020

Rusza remont skrzyżowania Hetmańskiej i Dmowskiego w Poznaniu
fot. UM Poznań
Urząd Miejski w Poznaniu poinformował o rozpoczęciu prac przy przebudowie skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Dmowskiego. Wcześniej zastosowano doraźne rozwiązanie w postaci wygrodzenia jednego pasa jezdni (lewoskrętu z ul. Hetmańskiej w łazarską część ul. Dmowskiego).
Główną zmianą będzie wybudowanie wysepki dla pieszych w miejscu, w którym obecnie jest pas wyłączony z ruchu. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo przechodzących przez przejście. Dodatkowo zmieni się geometria wlotów ul. Hetmańskiej, dzięki czemu poprawi się między innymi widoczność.

Oprócz tych prac po obu stronach torowiska przy przejściu dla pieszych ułożony zostanie nowy chodnik z płyt betonowych. W zakres robót wchodzi także wydłużenie w kierunku skrzyżowania wysp dzielących na obu wlotach ul. Dmowskiego oraz obsianie trawą nieutwardzonych terenów.

Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania, w szczególności pieszych. To właśnie przez przejście dla pieszych przez ulicę Hetmańską na wysokości ul. Dmowskiego prowadzi droga, którą dzieci uczęszczają do pobliskiej szkoły podstawowej.

W trakcie prac zmieni się organizacja ruchu. Przewiduje się zawężenie połówkowe jezdni ulic i Dmowskiego i Hetmańskiej. W pierwszym etapie prac nie będzie możliwości przejazdu ul. Dmowskiego z części łazarskiej w kierunku Górczyna (oraz bezpośredniego skrętu w ul. Hetmańską). Sugerowany objazd ulicami: Potockiej, Kolejową i Hetmańską. Zakończenie prac planowane jest na początek września.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony