Partnerzy serwisu:

Rusza Powiatowa Komunikacja Karkonoska. 11 linii z Jeleniej Góry

Rafał Dybiński 01.02.2021

Rusza Powiatowa Komunikacja Karkonoska. 11 linii z Jeleniej Góry
fot. PKS Jelenia Góra
Powiatowa Komunikacja Karkonoska ruszy od poniedziałku 1 lutego – informuje "Muzyczne Radio Dolny Śląsk". Projekt będzie realizowany z pomocą Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
Koszt planowanych kursów do z Jeleniej Góry do Karpacza, Kowar, Janowic Wielkich czy Szklarskiej Poręby oszacowano do końca roku na 2,5 mln zł. 90 proc. wartości zadania o charakterze użyteczności publicznej pokryje FRPA.

– Jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia. Podpisaliśmy umowę i powołaliśmy Powiatową Komunikację Karkonoską. Nigdy wcześniej nasz powiat nie brał na siebie tego obowiązku i ciężaru organizacji transportu publicznego dla mieszkańców. Okazuje się, że marzenia się spełniają, dlatego bardzo się cieszę, że już od 1 lutego możemy zaproponować mieszkańcom takie narzędzie w postaci komfortowego przemieszczania się między gminami naszego powiatu i do miasta Jeleniej Góry – wyznał Krzysztof Wiśniewski, starosta Powiatu Karkonoskiego.Operatorem z którym zarząd starostwa podpisał umowę, okazał się PKS Tour Jelenia Góra. 18 autobusów będą docierać do 30 miejscowości w powiecie karkonoskim na jedenastu liniach i pokona w sumie w ciągu roku 800 tys. kilometrów na zaplanowanych ponad 45 tys. kursach.– To jest tak jak 20 razy okrążyć kulę ziemską, więc jest to potężne przedsięwzięcie o charakterze logistycznym, ale zrobiliśmy to. Będzie możliwość zabrania roweru turystycznego na pokład autokaru i będzie to całkowicie bezpłatne. To największe tego typu przedsięwzięcie w całej Polsce – podkreślił Wiśniewski.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony