Partnerzy serwisu:

Rusza kolejna Autobusowa Linia Dowozowa w Małopolsce

Redakcja/inf. pras. 31.03.2022

Rusza kolejna Autobusowa Linia Dowozowa w Małopolsce
Fot. Koleje Małopolskie
Od 1 kwietnia 2022 roku, na zlecenie Marszałka Województwa Małopolskiego, zostanie uruchomiona nowa Autobusowa Linia Dowozowa A7. Autobus zapewni połączenie Proszowic oraz Nowego Brzeska z Niepołomicami i przystankiem kolejowym Podłęże.
– Linia autobusowa Niepołomice-Proszowice obsłuży zupełnie nową trasę i uzupełni ofertę komunikacji publicznej w Małopolsce. Koleje Małopolskie przygotowały nowoczesne klimatyzowane autobusy, przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami oraz atrakcyjną ofertę biletową dla mieszkańców – mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Kursy zostały dopasowane do godzin odjazdów pociągów zapewniając dogodną przesiadkę zarówno na połączenia w kierunku Krakowa Głównego jak i Tarnowa. Autobus w dni robocze wykona 10 par kursów, w soboty 6 par, w niedzielę i święta 4 pary.

Koleje Małopolskie przygotowały dla mieszkańców atrakcyjną ofertę biletową. Dla pasażerów posiadających bilet miesięczny kolejowy, w dowolnej relacji linii SKA3, obowiązuje specjalna zniżka na bilet miesięczny w wysokości 50%. Połączenia zapewnią dojazd do pracy w Niepołomickiej Strefie Przemysłowej z obu kierunków.

Do obsługi połączenia skierowane zostaną zupełnie nowe pojazdy marki Iveco Crossway 12 LE Line. Pojazdy są dostosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Autobusy zostały wyposażone w:
45 siedzeń z wysokim oparciem, klimatyzację, monitoring, system informacji pasażerskiej (wyświetlacze zewnętrzne i wewnętrzne oraz system zapowiedzi głosowych), nadajnik GPS, ładowarki USB, przyciski do sygnalizowania przystanku na żądanie „STOP”.

Nowa linia A7 to część wojewódzkiej siatki autobusowych połączeń użyteczności publicznej, której organizatorem jest Marszałek Województwa Małopolskiego. Przewozy na linii realizują Koleje Małopolskie. W ostatnim czasie sporo pisaliśmy o nowych autobusach Kolei Małopolskich, które obsłużą nowe połączenia. Dodatkowo opisywaliśmy też przetarg na inne linie dowozowe, które chcą realizować Koleje Małopolskie. 
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony