Partnerzy serwisu:

Poznań rozpoczyna budowę nowej drogi rowerowej

inf. pras. PIM 04.10.2021

Poznań rozpoczyna budowę nowej drogi rowerowej
fot. PIM
Ulica Szymanowskiego na poznańskim Piątkowie zyska wygodną drogę rowerową oraz chodnik. Nowa infrastruktura powstanie na odcinku od ul. Stróżyńskiego do ul. Szeligowskiego, w pasie od strony os. Jana III Sobieskiego. Pierwsze przygotowania już ruszyły, a w tym tygodniu rozpoczną się prace budowlane.
– Wykonawca inwestycji zabezpieczył już drzewa i oznakował teren prac, teraz będzie mógł rozpocząć zasadnicze roboty budowlane. Zmiany na ul. Szymanowskiego to projekt wybrany w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, akurat jego realizacja zbiegła się głosowaniem w kolejnej już edycji PBO – mówi Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W rejonie prac należy zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na oznakowanie. Podczas robót występować będą ograniczenia w ruchu pieszych, możliwe też zawężenia jezdni. Prędkość maksymalna w rejonie prac będzie czasowo ograniczona do 30 km na godz.

Droga rowerowa między ul. Stróżyńskiego i Szeligowskiego będzie dwukierunkowa, towarzyszyć jej będą chodniki, których aktualnie tam brakuje. Na inwestycji skorzystają m.in. mieszkańcy osiedli Jana III Sobieskiego i Zygmunta Starego oraz osiedli położonych na zachód od ulicy Stróżyńskiego. Nowa infrastruktura umożliwi bezpieczny i komfortowy dojazd do tramwajów na trasie PST lub dalej, istniejącą trasą rowerową, w kierunku centrum.

Wykonawca prac przebuduje również sygnalizację świetlną, przystanek autobusowy i rondo u zbiegu Szymanowskiego i Stróżyńskiego. Stanie tam także nowa wiata przystankowa.

Zakończenie prac jest przewidziane na pierwszy kwartał 2022 r.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony