Partnerzy serwisu:

Rozbudowa tramwaju w Olsztynie. Czy ZUE odwoła się do sądu?

Witold Urbanowicz 02.10.2020

Rozbudowa tramwaju w Olsztynie. Czy ZUE odwoła się do sądu?
fot. MJ
Jak pisaliśmy, firma ZUE, która wygrała przetarg na rozbudowę sieci tramwajowej w Olsztynie, decyzją Krajowej Izby Odwoławczej ma zostać wykluczona z postępowania. – Ze spokojem oczekujemy na doręczenie nam pisemnego uzasadnienia. Po zapoznaniu się z nim przez nasz zespół prawny będziemy podejmować decyzje w sprawie dalszych kroków, w tym ewentualnych środków zaskarżenia – mówi Karolina Wiłkojć-Żesławska, dyrektor biura zarządu ZUE.
W sierpniu Olsztyn rozstrzygnął przetarg na rozbudowę olsztyńskiej sieci tramwajowej. Zwyciężyła firma ZUE, która złożyła najtańszą ofertę, opiewającą na kwotę 382,25 mln zł. Od decyzji tej odwołało się konsorcjum firm Polimex i Trakcja, które zajęło drugie miejsce. Konkurenci zarzucili ZUE niespełnienie wymogu odpowiedniego doświadczenia w realizacji obiektów inżynieryjnych. Krakowska firma wskazała, że brała udział w modernizacji mostu kolejowego nad Dunajcem, a – jak podkreślają odwołujący – ZUE nie dobudował trzech przęseł kratowych.

W mijającym tygodniu Krajowa Izba Odwoławcza przychyliła się do racji odwołujących. Arbutrzy nakazali zamawiającemu unieważnienie czynności wyboru najkorzystniejszej oferty wykluczenie z postępowania wykonawcy ZUE spółka akcyjna z siedzibą w Krakowie i uznania jego oferty za odrzuconą i dokonanie ponownej oceny ofert.

– Spodziewaliśmy się odmiennego rozstrzygnięcia, tym niemniej w sprawach spornych przed KIO zawsze któraś ze stron jest niezadowolona z zapadłego wyroku. Prawo przewiduje w takim wypadku możliwość złożenia skargi do sądu, która jest proceduralnym i profesjonalnym środkiem do prowadzenia polemiki z treścią rozstrzygnięcia. Ze spokojem oczekujemy na doręczenie nam pisemnego uzasadnienia. Po zapoznaniu się z nim przez nasz zespół prawny będziemy podejmować decyzje w sprawie dalszych kroków, w tym ewentualnych środków zaskarżenia – mówi Karolina Wiłkojć-Żesławska, dyrektor biura zarządu ZUE.

Ewentualne odwołanie od decyzji KIO nie musi jednak oznaczać wstrzymania całej procedury przetargowej. Zamawiający może rozstrzygnąć postępowanie i podpisać umowę, po wypełnieniu formalności, z nowo wybranym wykonawcą.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony