Partnerzy serwisu:

Rosja: Firma PK TS dostarczy 16 nowych tramwajów "Lwiątek" do Iżewska

Witold Urbanowicz 21.11.2020

Rosja: Firma PK TS dostarczy 16 nowych tramwajów "Lwiątek" do Iżewska
fot. PK TS
Firma PK Transportnyje Sistiemy dostarczy do Iżewska 16 niskopodłogowych jednoczłonowych tramwajów 71-911 EM Lwionok (Lwiątko).
Iżewsk kupuje tramwaje dzięki państwowemu programowi „Bezpieczne i Wysokiej Jakości Drogi”, którego celem jest m.in. odnowienie taboru i infrastruktury komunikacyjnej w wielu dużych miastach Rosji. Pojazdy zostaną dostarczone na zasadzie leasingu. Budżet federalny dołoży się do zakupu w 60%.

Przetarg na dostawy 16 tramwajów wygrała Państwowa Firma Transportowo-Leasingowa, która weszła w porozumienie z producentem PK TS. W efekcie Iżewsk otrzyma jednoczłonowe tramwaje z rodziny 71-911 EM Lwionok (Lwiątko). Zgodnie z założeniami mają one na linii 10, która należy do najbardziej obleganych w mieście.

Tramwaje zostaną dostarczone do… 8 grudnia 2020 r. Jednoczłonowe, czteroosiowe Lwiątka są w pełni niskopodłogowe. To zasługa, jak podkreśla producent, unikalnej konstrukcji wózka skrętnego.

Firma PK TS, zajmująca się produkcją pojazdów elektrycznych, powstała w 2013 r. W swojej ofercie ma osiem modeli tramwajów o długości od 17 do 35 m, jeden model trolejbusu i jeden elektrobusu. Obecnie na terenie Rosji eksploatowanych jest ponad 500 wagonów firmy PK TS. Odpowiada ona za 95% powstałych w Rosji niskopodłogowych tramwajów.

Firma realizuje dostawy 29 tramwajów Lwionok dla Uljanowska. Piętnaście „Lwiątek” można już ujrzeć na ulicach w Ułan-Ude, a osiem – w Permie. We wrześniu PK TS wygrał przetarg na dostawy 114 tramwajów dla Moskwy – z tego 40 pojazdów to będą właśnie „Lwiątka”.
Iżewsk, zamieszkiwany przez ponad 600 tys. mieszkańców, leży w europejskiej części Rosji i jest stolicą Udmurcji. Komunikacja tramwajowa została uruchomiona w 1935 r., a długość sieci wynosi 75,5 km. Obsługuje ją 11 linii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony