Partnerzy serwisu:

Resita podpisała umowę z Durmazlarem. Tramwaje wrócą po długiej przerwie

Witold Urbanowicz 19.07.2020

Resita podpisała umowę z Durmazlarem. Tramwaje wrócą po długiej przerwie
mat. Durmazlar
Pod koniec czerwca władze miasta rumuńskiej Reșițy podpisały umowę z tureckim Durmazlarem na dostawy 13 tramwajów. Pojazdy zostaną dostarczone w ciągu dwóch lat.
Durmazlar był jedynym startującym w przetargu na 13 tramwajów zorganizowanym przez Ministerstwo Prac Publicznych, Rozwoju i Administracji. Oferta tureckiego producenta opiewała na kwotę 135,4 mln lei brutto (ok. 125 mln zł). Miasto Reșița podpisało zdalnie umowę z Durmazlarem 25 czerwca. Od tego momentu wykonawca ma 24 miesiące na dostawę pojazdów. Kontrakt udało się zawrzeć pomimo wcześniejszych żądań Durmazlara związanych z przeliczeniem wartości oferty na nowo, z uwzględnieniem różnic kursowych.

18-metrowe pojazdy będą dwukierunkowe i w pełni niskopodłogowe. Pomieszczą 135 pasażerów, w tym 26 na miejscach siedzących. Maksymalna prędkość wyniesie 70 km/h. choć przewidziano też elektroniczny kaganiec na prędkość 50 km/h.

Reșița posiadała jedną, 10-kilometrową trasę tramwajową, która funkcjonowała w latach 1988-2011. Za pomysłem wznowienia komunikacji szynowej stoi Ioan Popa, który od 2016 r. jest burmistrzem Reșițy. Projekt jest realizowany przy dużym wsparciu środków unijnych. W najbliższym czasie Resita spodziewa się dokumentacji projektowej dla odbudowy tramwajów. – Prace rozpoczną się w marcu/kwietniu 2021 r. i potrwają 24 miesiące – do wiosny 2023 r. Zgodnie z zasadami unijnymi projekt najpóźniej musi zostać zrealizowany do końca 2023 r. – przypomina Popa.

To już druga umowa Durmazlara na dostawy tramwajów na rynek unijny. Pierwszą producent podpisał w 2018 r. z Olsztynem. Pierwszy pojazd został dostarczony i oczekuje na świadectwo homologacji.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony