Partnerzy serwisu:

Remont torowiska do Borku Fałęckiego od listopada

Jakub Rösler 19.10.2021

Remont torowiska do Borku Fałęckiego od listopada
fot. krakow.pl
Tuż po święcie Wszystkich Świętych rozpocznie się naprawa torowiska tramwajowego wzdłuż ulicy Zakopiańskiej – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Zakończenie prac przewidziane jest na marzec przyszłego roku.
W południowej części miasta cały czas buduje się Trasa Łagiewnicka, której jednym z elementów jest nowe torowisko. To w pobliskim jej sąsiedztwie, wzdłuż ul. Zakopiańskiej również wymaga prac serwisowych.

Zakres prac jest spory i na pewno duże znaczenie będą miały warunki pogodowe. To między innymi wymiana torowiska na odcinkach od węzła „Łagiewniki” do Trasy Łagiewnickiej oraz od Trasy Łagiewnickiej do centrum Solvay – w sumie około 2,5 km pojedynczego toru. Dodatkowo na samej pętli tramwajowej w Borku Fałęckim wymienione zostaną zwrotnice, sieć trakcyjna, sterownia i system ogrzewania zwrotnic. Planowane jest także napawanie szyn. Koszt prac szacowany jest na kilkanaście milionów złotych.

Na czas remontu wyłączony zostanie ruch tramwajowy w tym rejonie miasta. Wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Szczegóły zostaną podane w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Priorytety dla tramwajów
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony